Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ремонт будинку має бути доступним для всіх лучан, - Андрій Покровський

20:11 29.01.2020
504

Лучани скаржаться на поганий стан багатоквартирних будинків, зведених ще у радянські часи, серед проблем: потріскані фасади, протікання даху, старі аварійні труби.

Про це у середу, 29 січня, «Конкуренту» сказав засновник Громадянського Руху «Свідомі» та депутат Луцької міської ради Андрій Покровський.

Під час сесійного засідання обранці громади ухвалили «Програму капітального ремонту житлового фонду Луцької міської територіальної громади на 2020-2024 роки». Вона передбачає 116 мільйонів 600 тисяч гривень бюджетного фінансування на ремонт багатоквартирних будинків упродовж чотирьох років. А на 2020-й розмір фінансування складає 19 мільйонів 200 тисяч гривень.

Андрій Покровський вважає, що ця програма обов’язково має бути профінансована:

«Це дасть можливість покращити добробут лучан і ми сподіваємося, що містяни відповідально до цього ставитимуться».


Головна умова програми – обов’язкове співфінансування співвласників будинку. У 2020 році передбачено співфінансування 30/70 (30% сплачують мешканці, 70% – покриває бюджет міста), у 2021 – 40/60, а з 2022 по 2024 – 50/50.

«Лучани повинні займати більш активну позицію та звертатися. Хоча, на жаль, не всі мешканці спроможні зібрати необхідну суму, щоб взяти участь в програмі. Наприклад, пенсіонери. Тому я звертаюся до керівництва міста з проханням вжити необхідних заходів для підтримки цих категорій громадян», – сказав Покровський.

Своєю чергою голова ОСББ Дмитро Головенко вітає ухвалення програми та рекомендує лучанам не втрачати час:

«Швидше збирайте збори жителів своїх будинків і ви зможете скористатися гарною допомогою. Уявіть, якщо ваш будинок потребує ремонту фасаду, водоканалізаційної системи, даху, проведення утеплення, то на все це ви можете витрати лише 30% від загальної вартості. Якщо вам треба 1 мільйон гривень, то ви зможете зібрати 300 тисяч і виконати роботи вже в цьому році».

Як узяти участь в Програмі?

Андрій Покровський наголосив, якщо лучани бажають провести ремонт у своєму будинку, але не знають, як підготувати документи, то можуть звернутися до Громадянського Руху «Свідомі». Там вони отримають консультацію та допомогу в їх оформленні.

Загалом, для того взяти участь в програмі потрібно повідомити департамент житлово-комунального господарства про такі наміри.

Потім провести загальні збори співвласників чи мешканців будинку, подати звернення, протокол зборів з підписами мешканців та проектно-кошторисну документацію до міської ради.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
17 лютого
Сьогодні
Вчора
15.02.2020
14.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин