У Музеї Корсаків покажуть сто років української абстракції

29 Січня 2020, 13:30
Проєкт «Століття української абстракції» 2839
Проєкт «Століття української абстракції»

В Україні стартував дворічний мистецький проєкт «Століття української абстракції». Покажуть його і в Луцьку – в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Про це пише «Радіо Свобода».

Мистецтвознавці, музейники, художники та видавці об’єднали зусилля, щоб зібрати і показати в країні та за її межами українське абстрактне мистецтво. Це є основною метою експозиційно-видавничого дослідницького проєкту «Століття української абстракції», який триватиме протягом 2020 і 2021 років.

Україна має цілісну, більш ніж столітню традицію абстрактного мистецтва. Те, як вона зароджувалася, існувала у часи воєн і репресій, трансформувалася і розвивалася, необхідно показати широкому загалу, вважають організатори проєкту «Століття української абстракції».

«Цей проєкт буде особливо цікавим у нашому музеї, оскільки тут функціонує дослідницька платформа «Генеза», яка включає роботи понад ста художників різних генерацій із різних регіонів України. Ми створили цю експозицію саме із метою пізнання походження, виникнення та розвитку сучасного українського мистецтва. У ній реалізуються діалоги митців різних поколінь, щоб висвітлити з одного боку тяглість, спадковість, а із іншого – заперечення попереднього та розвиток сучасного. Я переконаний, що мистецький проєкт «Століття української абстракції» суттєво доповнить наші пошуки у царині сучасного українського мистецтва», – написав у себе на фейсбук-сторінці фундатор Музею Віктор Корсак.

Організатори проєкту: медіакураторка, мистецтвознавиця Діана Клочко, експозиційний куратор, художник Петро Бевза, головний консультант проєкту, мистецтвознавець Дмитро Горбачов, продюсер проєкту Костянтин Кожемяка, комунікаційний партнер Києво-Могилянська бізнес-школа, видавничий партнер, видавництво ArtHuss.

СУТЬ ПРОЄКТУ

У рамках проєкту планують зібрати із державних та приватних збірок живопис, скульптуру, графіку, інсталяцію і у різний час розгорнути експозиції у музеях та виставкових просторах Одеси, Луцька, Львова і Києва.

Під час виставок будуть проходити публічні лекції, дискусії і обговорення, які допоможуть зрозуміти, як в Україні сформувалося і розвивається абстрактне мистецтво як спосіб «висловлювати невимовне», «візуалізувати єдність енергії і матерії, людини і космосу».

Медіакураторка проєкту Діана Клочко розповіла, що експозиції формуватимуть із робіт митців різних часів – від Малевича і Богомазова до сучасних художників – за «п’ятьма категоріями виразності: конструкцією, порожнечею, ритмом, кольором, світлом».

По завершенню проєкту видадуть книгу, до якої увійдуть матеріали усіх експозицій та аналітика про український абстракціонізм.


 

Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром