Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Навчання медиків
Навчання медиків

Світовий банк профінансував навчання понад двох тисяч волинських медиків

14:51 28.01.2020
320

Показник матриці результатів щодо персоналу, який підвищив кваліфікацію у рамках навчального компоненту субпроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» перевиконали.

Цей субпроект проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей». Про це йдеться на сторінці Зниження рівня захворюваності на хвороби системи кровообігу- Волинська ОДА у фейсбуці.

Слухачами навчальних модулів мали б стати 1494 особи. Натомість мають 2052 медиків, які підняли на вищий рівень свої знання, уміння і навички щодо запобігання, раннього виявлення, правильної діагностики та якісного лікування серцево-судинних недуг завдяки лекціям і практичним, які відбувалися в Луцьку.


Окрім того, кілька десятків волинян із закладів охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги та представники профільного управління мали змогу побувати за кордоном, де переймали кращі практики тих змін у галузі медицини інших держав, які варто втілювати у життя в Україні.

Навчання розпочалися у 2017 році з модулів для лікарів загальної практики – сімейних лікарів та сестер медичних загальної практики – сімейної медицини. І загалом упродовж двох років поспіль відбулося 52 дводенні модулі для цієї цільової аудиторії. А, окрім цього, 5 одноденних модулів провели для лікарів-кардіологів вторинного рівня надання медичної допомоги та лікарів-терапевтів терапевтичних відділень і консультативних поліклінік.


У 2019 році до навчань залучили ще й персонал КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Минулого року відбулося 40 одноденних модулів. Задіяли лікарів-сімейників, яким минулоріч викладали нові підходи до лікування інших серцево-судинних недуг, ніж у 2017-2018 роках. Тож, наприклад, лікарі ЗПСЛ за три роки навчань охопили сучасні аспекти діагностики та лікування чи не усіх найпоширеніших нозологій.

Медики вивчали такі теми, як атеросклероз, гострий коронарний синдромом і його ЕКГ-ознаки, артеріальну гіпертензію, оцінку індивідуального серцевого ризику за шкалою SCORE та ведення пацієнтів із високим і дуже високим індивідуальним серцевим ризиком, стабільну ішемічну хворобу серця, черезшкірні коронарні втручання, хірургічне лікування пацієнтів з серцевою патологією, профілактику серцево-судинних захворювань, фактори ризику та їхня корекція, фібриляцію передсердь, реанімацію, серцеву недостатність, шлуночкові аритмії, сучасну антитромботичну терапію, тромбоемболію легеневої артерії.


Усі модулі проходили на базі Волинської обласної клінічної лікарні, яка надавала приміщення на безоплатній основі. Такий крок адміністрації медзакладу – його внесок у якісне впровадження субпроєкту, яке, що важливо, дозволило зекономити кошти на оренді аудиторії для навчань. А матеріально-технічна база лікарні була незамінною для проведення практичних занять, що високо оцінили і лектори, і слухачі.

Лекції та практичні колегам читали провідні фахівці у галузях кардіології та кардіохірургії краю.


Усі лекції та практичні заняття розробляли медики на основі останніх досліджень, протоколів та рекомендації європейських та світових кардіологів і пройшли затвердження у Світовому банку. Там, до слова, оцінили такий підхід профільного управління до підвищення кваліфікації медперсоналу за рахунок коштів позики.

«Кожна область по-своєму підходила до реалізації цілей і завдань регіональних проектів. Тому нам цікаво порівнювати їхню тактику і результати, аналізувати здобутки чи прорахунки, аби використовувати узагальнений досвід проекту для подальшої розбудови системи охорони здоров’я в Україні. Наприклад, на Волині зробили акцент на тренінги з надання кардіологічної допомоги для лікарів первинної ланки, медсестер, кардіологів, спеціалістів інтенсивної допомоги. Лікарі дуже задоволені. Кажуть, що вперше пройшли таку структуровану й конкретну підготовку і тепер знають, як надавати пацієнту допомогу на кожному етапі. У деяких інших областях тренінги організовували за кошти місцевих бюджетів. Тож ми не могли контролювати ні тих, хто проводить такі навчання, ні те, як вони відбуваються та чи й відбуваються взагалі», – розповіла про досвід краю виданню «Ваше здоров’я» Олена Дорошенко, фахівчиня Світового банку з питань охорони здоров’я в Білорусі, Україні та Молдові.

«Вдалося підняти рівень профілактики, виявлення та лікування пацієнтів із хворобами системи кровообігу завдяки тому, що зуміли провести комплексні навчання наших медиків. Ми маємо лікарів і медсестер, які розмовляють однією мовою, розуміють найсучасніші вимоги надання медичної допомоги при кардіологічних захворювання», – коротко окреслює результат проведення тренінгів начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

Щоб оцінити ефективність навчань, учасники до початку лекцій і після їх закінчення заповнювали тести, розроблені тренерами. Опрацювання цих даних дозволило оцінити коефіцієнт корисної дії тренінгів, порівнявши співвідношення правильних і помилкових відповідей кожного слухача до і по завершенню занять. А ще дало змогу виділити проблемні питання чи прогалини у знаннях та навичках медперсоналу. Це враховували при розробці тем наступних лекцій та практичних занять.

Аби чітко розуміти, куди рахуватися у підвищенні професійного рівня медперсоналу первинки, звіт щодо навчань лікарів загальної практики – сімейної медицини (за результатами тестувань під час тренінгів) готує професор Андрій Ягенський.

Слухачам за кошти субпроєкту надрукували посібники щодо протоколів діагностики та лікування основних серцево-судинних недуг, що забезпечило можливість після власне модулів у будь-який момент мати на робочому столі підказку.

Читайте також: У Ковелі розвалюється об’єкт, у який вкладає гроші Світовий банк


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
19 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин