Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
ЛНТУ
ЛНТУ

Державне фінансування Луцького НТУ зросте на понад 17 мільйонів

17:44 25.01.2020
726

З 2020 року заклади вищої освіти фінансують за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року.

У список таких навчальних закладів потрапив Луцький національний технічний університет. Порівняно з 2019 роком, держфінансування вишу збільшиться на 17,7 мільйонів гривень. Про це йдеться на сайті Міністерства освіти України.

Всього на університети у 2020 році МОН витратить 16,26 мільярдів гривень.

«Ми зробили важливий крок до прозорості та відкритості фінансів. Вперше Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти та чіткими критеріями цього розподілу. Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше», – відзначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Фінансування за формулою отримають 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси. У 2020 році 94 заклади отримають 100-120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95-99% від бюджету 2019 року.

Завдяки розрахунку фінансування за формулою у 2020 році 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень.

«Нова система фінансування вищої освіти стимулює університети розвиватись та відповідати на запити ринку праці. Отримавши збільшене фінансування вже цього року, вони можуть вкласти ці гроші в підвищення якості. Наприклад, збільшити заробітну плату сильним викладачам. Це підвищить їхню мотивацію та покращить якість освіти у виші», – зауважив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Показники, за якими МОН робить розрахунок розподілу фінансування, дають університетам чітке розуміння, за якою траєкторією їм потрібно рухатись, щоб покращувати свої позиції.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
АФІША
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром
27 лютого
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин