Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Втрачена присутність
Втрачена присутність

«Втрачена пристутність»: у Музеї Корсаків показали новий мистецький проект. ФОТО

10:41 25.01.2020
540

Більше, ніж три тисячі шматків паперу з унікальними відбитками втраченого минулого. Виставку робіт молодої мисткині Ольги Кузюри відкрили у Музеї сучасного українського мистецтва у Луцьку.

Папір із тисненням, на якому – рельєфні відбитки декоративних елементів минулого, на думку авторки, є свідченням того, що покоління було. І десь у нашій колективній пам’яті є та культурна та інтелектуальна прогалина, яка сьогодні заважає нам правильно себе ідентифікувати.


87


«Молода мисткиня зі Львівщини, закінчила аспірантуру у Львівській національній академії мистецтв, і вже дуже знана як в Україні, так і поза її межами. Виставкову діяльність вона розпочала ще 2015 року. Мала багато персональних виставок – українських, міжнародних. Вона була наймолодшою серед митців з України на 12-му Флорентійському бієнале. Представляла графіку», – захоплено розповідає про Ольгу Кузюру Леся Корсак за кілька хвилин перед початком презентації.

«Проект «Втрачена пристутність», який ми зараз тут представляємо, - він про колективну пам’ять. Про те, що ми втратили тяглість поколінь і зв’язок зі своїми предками. Це дуже небезпечно, і вона на цьому наголошує. Нація втрачає орієнтири, і через це націю перестає хвилювати те, що зменшується кількість населення», - каже Леся Корсак.

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька представляє авторку у залі змінних експозицій. Це дівчина з рудим кучерявим волоссям, львів’янка.

«Проект розвивається вже більше 4 років. І те, що я в ньому знаходжу для себе – це відповіді на багато запитань самоідентифікації. Це щось, що було відібрано в мене. Забуте покоління, яке було носієм культурного та інтелектуального спадку. І ця прогалина – вона іде крізь наступні покоління», - пояснює Ольга Кузюра.

Каже, пошуки свої поки припиняти не збирається. А отже, колекція обов’язково поповниться новими слідами минулого. Можливо, деякі мисткиня шукатиме і на Волині.

Читайте також: Місце, де збуджує не тільки їжа: у Луцьку запрацював новий ресторан-музейТекст і фото – Людмили РОСПОПИ

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
29 лютого
Вчора
27.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин