Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Споживачі газу отримуватимуть два окремі рахунки: за газ і за його доставку
Споживачі газу отримуватимуть два окремі рахунки: за газ і за його доставку

Споживачі газу отримуватимуть два окремі рахунки: за газ і за його доставку

13:24 22.01.2020
1355

Ще у 2015 році в Україні прийняли закон «Про ринок природного газу». Проте лише у січні цього року згідно з цим законом платіж за газ та за його постачання розділили на два окремі рахунки.

Про це на пресконференції АТ «Волиньгаз» повідомив директор підприємства Андрій Карпомиз.

З початку 2020 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг прийняла рішення вилучити з рахунку за газ оплату доставки. Впродовж року споживач платитиме за доставку окремо, а тариф залишатиметься сталим. Так як зміни лише запроваджують, коефіцієнт для розрахунку доставки встановлять у два етапи: у січні тариф становить 1,092 гривень, а вже у липні зросте до 1,32 гривні, і до кінця року не зміниться.

Розрахунок буде відбуватися індивідуально для кожного клієнта, залежно від кількості спожитого газу у минулому газовому році. Він триває з 1 жовтня до 30 вересня. Вартість доставки можна буде визначити, помноживши суму кубів газу за рік на тариф на доставку.

Кожен споживач також зможе обирати собі постачальника газу, але «Волиньгаз» залишиться оператором.

З липня можна буде написати заяву на перерахунок, якщо за рік спожили менше газу ніж замовили. Також на початку кожного газового року «Волиньгаз» зможе індивідуально нараховувати газ залежно від попереднього року.

«Якщо ви у цьому газовому році взяли 1000 кубів на своє помешкання, буде одна ціна. Якщо ви використаєте тільки 800 кубів, то з 1 жовтня ми вам розрахуємо на 800 кубів. З 10 по 23 липня можна буде написати заяву на зміну замовленої потужності, якщо, наприклад, утеплили будинок і нема потреби для великої кількості газу», – зазначив Андрій Карпомиз.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
16 лютого
Сьогодні
Вчора
14.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин