«Активні» та «пасивні»: як депутати Луцькради подавали запити

07 Жовтня 2015, 12:26
2937

У міській раді визначили четверо найпасивніших та 10 найбільш активних депутатів за кількістю подання депутатських запитів.

Рух ЧЕСНО проаналізував інформацію щодо кількості та тематики запитів ще чинних депутатів Луцької міської ради від початку каденції до червня 2015 року. Депутатський запит – це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів вжити певних заходів представниками місцевої влади, дати пояснення або поінформувати з приводу важливого для громади питання.

За 74 сесії обранці громади Луцька  подали 1 117 письмових депутатських запитів. Всього 83 запити або 7,4% не було підтримано депутатською більшістю. Це друге місце за кількістю запитів серед міськрад у обласних центрах. Лише у Львові місцеві депутати використовували цей інструмент активніше, подавши 1575 запитів.

Після аналітичної роботи активістів ЧЕСНО виявилось, що четверо депутатів за час каденції не подали жодного депутатського запиту. Це Андрій Розумовський, Володимир Никитюк, Андрій Буй та Віталій Кварцяний.

Цікаво, що 10 найактивніших депутатів подали сумарно 53% запитів (591), десятка найменш активних – близько 1% від загальної кількості. До найактивніших депутатів чинної каденції міської ради увійшли Микола Яручик, Петро Савчук, Андрій Козюра, Аскольд Пекарський, Євгеній Ткачук, Анатолій Бірюков, Роман Романюк, Сергій Григоренко, Сергій Сівак та Андрій Осіпов.

Щодо тематики запитів, загалом 207 (18,5%) з них стосувалися різного роду ремонтних робіт. Зокрема, 93 (8,3%) запити стосувалися стану та ремонту дорожнього покриття.

Крім того, можна об’єднати в групи схожі за тематикою запити:

  • 75 запитів стосувалися встановлення дорожніх знаків, доріжок, облаштування прибудинкової інфраструктури;

  • 71 – облаштування тротуарів, місць відпочинку;

  • 68 інформаційних запитів (отримання даних про земельні ділянки, квартири, святкування, вільне житло, культурно-освітні справи);

  • 51 – перевірки законності рішень органів влади та дій місцевого бізнесу;

  • 26 – вирішення проблем мешканців (будинків, гуртожитків тощо);

  • 22 – облаштування пішохідних переходів;

  • 22 – належного виконання законів, посадових обов’язків;

  • 5 – щодо заборони (стоянки, продаж алкоголю у нічний час тощо).

Коментарі
08 Жовтня 2015, 19:37
Та навіщо кварцяному ті запити, йому депутатство то формальна річ, типу хай буде та корочка, думає він зараз активізується якщо пройде від Укропу, бо що буде без фракціх, а що бути членом найбагатшої партії України
Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021