У Луцьку вшанували пам'ять Степана Бандери

02 Січня 2020, 10:33
У Луцьку вшанували пам'ять Степана Бандери 2898
У Луцьку вшанували пам'ять Степана Бандери

1 січня минула 111 річниця від дня народження одного з ідеологів українського націоналістичного руху минулого століття Степана Бандери.

У Луцьку, на місці, де планують спорудити пам'ятник голові Проводу Організації українських націоналістів, відбулося громадське віче. Захід відвідали представники громадських організацій, політичних партій, члени товариства політв’язнів і репресованих, патріотично налаштовані волиняни.

Відбулася молитва за усіх загиблих, які боролися за незалежність і територіальну цілісність України. Опісля учасники громадського віче поклали квіти до пам’ятного знаку Степану Бандері і вшанували його пам'ять та усіх загиблих героїв хвилиною мовчання. Серед присутніх на заході – лучанка, членкиня Волинського відділення Союзу українок Марія Ковальчук.

«Таких як Степан Бандера було не мало.  І дуже багато їх загинуло, які вважали, що Україна – це все для них. На першому місці – воля і свобода.  У молодому віці його вбили підступно. Але, хіба мало в нас вбили таких патіротів. І зараз гинуть люди за Україну. На сході зараз така біда. Солдати АТО і різних частин взяли зброю у руки і стоять в окопах за те, щоб Україна була самостійна, щоб була вільна, незалежна. І таких людей треба пам’ятати»,  – впевнена жінка.

Ще кілька років тому навпроти луцького РАЦСу, нині це площа Героїв Майдану, розпочали будувати пам'ятник Степану Бандері. Це одразу викликало обурення у містян. Мовляв, місце вибрано не вдале.

Володимир Банада, голова Ради старійшин Волинської крайової організації Народного Руху України:

«Є дискусії  і є питання про те місце, де мав би бути розташований пам’ятник Степанові Бандері. Вже дуже багато зроблено, але як на мене, то місце могло б бути й іншим. Руйнувати те, що тут вже стоїть не потрібно, а варто вже довести до логічного кінця. До процесу будівництва на Волині першого пам’ятника Степанові Бандері має долучитися влада, як міська, так і обласна. Передбачити це у бюджетах  і тільки тоді, найближчим часом, пам’ятник постане», – запевняє чоловік.

Три з половиною мільйона гривень необхідно, аби збудувати пам'ятник Степану Бандері у Луцьку, – повідомив голова Братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура Богдан Вівчарик. З його слів, активісти  поки не знають де знайти такі гроші, але пообіцяв докласти максимум зусиль, аби завершити будівництво пам’ятника.

«Гроші почали збирати з 17 листопада 2010 року. За цей період пожертвували 141 фізична особа і 22 колективні внески. Зібрано за цей час понад 196 тисяч гривень, з них 60 тисяч витрачено на будівництво цього монументу, закуплені східці і плитка для монументу, вона зберігається на складі. А на рахунку в банку зараз зберігається 136 тисяч гривень. Якщо в 2011 році вартість проекту становила півтора мільйона гривень і їх можна було тоді на Волині зібрати, то зараз ця сума збільшилася майже втричі. Треба три з половиною мільйони гривень, з яких 800 тисяч – авторська винагорода скульпторам за те, що вони зробили монумент. Ну, і за виробництво на фабриці також треба платити», – каже Вівчарик.

Читайте також: Бандера не герой, а УПА – бандити. Журналісти викрили, як українцям видають карту поляка

Петро ЮРОВЧИК

Коментар
19/10/2021 Вівторок
19.10.2021