На сміттєзвалищі поблизу Луцька провели чергове дослідження

14 Грудня 2019, 11:00
2444

Біля луцького сміттєзвалища в селі Брище лаборанти взяли проби ґрунтів та води у колодязях жителів на вміст важких металів та пестицидів.

Про це розповіла Ольга Матящук, інспекторка з благоустрою Княгининівської громади Суспільному.

«Перевірку планували більше місяця», – каже місцева жителька села Юлія Герасимюк.

Полігон твердих побутових відходів знаходиться у Брищі. Сюди звозять сміття з обласного центру і навколишніх сіл. Комунальники пересипають непотріб та обвалюють звалище по периметру, поряд безхатьки збирають пластик у мішки.

Читайте також: На проспекті Перемоги утворилося стихійне сміттєзвалище.

Місцева мешканка Юлія Герасимюк каже, що неодноразово фіксували витоки фільтратів – речовин з полігону, за його межі. Вони забруднюють довкілля. Через сморід у селі зініціювали чергову перевірку. Проби землі відбирає фахівець лабораторії моніторингу ґрунтів Віталій Онищук. Розповідає, що працюватиме біля полігону в чотирьох зонах.

«Це був тростяний бур і в мішечок відбирали ґрунт, кожен зразок – це 25-30 уколів на території, потім веземо в лабораторії на аналізи. Бур заходить на глибина 25 сантиметрів», – каже фахівець лабораторії моніторингу ґрунтів Віталій Онищук.

Місця, де беруть проби, показують жителі села Брище.

Читайте також: Межі луцького сміттєзвалища хочуть розширити.

«Це було з різних сторін: перше місце – звідки витікав фільтрат за межі полігону на грунти села, було місце на старій черзі полігону, там був витік фільтрати. Відбиралася проба на старому полігоні, які теж не законсервований», – розповідає жителька села Брище Юлія Герасимюк.

Зі слів майстра звалища Сергія Гули, місяць тому проводили лабораторні дослідження. Кажуть, що допустимі норми, але порушення є скрізь, може десь щось недоробили. От, палити не можна, але палять.

Завершивши відбір ґрунтів біля полігону, лаборанти та місцеві жителі пішли у сільські двори, аби брати проби води в криницях. Дорогою побачили простягнутий шланг з полігону за його межі. З нього текла рідина.

Читайте також: На Писаревського виявили стихійне сміттєзвалище.

«Це фільтрат витікає – це хімічна сполука, яка обтравлює стічні води, ґрунти, яка небезпечна для населення і тваринного світу», – інспекторка з благоустрою Княгининівської ОТГ Ольга Матящук.

У селі проби води взяли у двох криницях.

Жителька села Брище Оксана Луцюк розповідає що це криниця її куми у селі Брище, тут вода брудна, не смачна, вони свою пропускають через фільтри і міняють їх на 1,5 – 1 місяця. Дуже забивається, спочатку тече добре, а потім починає тільки капати.

Кошти на дослідження, каже Ольга Матящук, інспекторка з благоустрою Княгининівської ОТГ, виділили з бюджету громади.

За коментарем ми звернулися до голови Олени Твердохліб, вона відмовилася говорити. Сказала, що проби не ті: мали відбирати фільтрати, натомість брали проби ґрунтів.

Читайте також: На Шептицького чоловік влаштував сміттєзвалище.

 

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром