Рейд: хто у Луцьку боргує за воду

02 Жовтня 2015, 17:06
1527

Загальна заборгованість лучан за послуги холодного водопостачання та водовідведення станом на вересень сягнула 6,2 мільйона гривень.

До того ж 96 % (майже 6 мільйонів гривень) заборгували жителі багатоповерхівок, а 4% ( 227 тисяч гривень) винен приватний сектор міста Луцька та 14 навколишніх сіл, повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Як повідомили у прес-службі КП «Луцькводоканал», лише у вересні опломбовано вентилі вводу у 50 помешканнях боржників. 20 «важковиків - боржників», борг яких перевищує 10 тисяч гривень передали на комісію Луцької міської ради (загалом таких налічується 65).

Юридичні особи боргують підприємству 4,8 мільйона, в тому числі лише ДКП «Луцьктепло» - 4 212,4 гривні. А це означає, що заборгованість за воду може призвести до відключення певних об’єктів КП «Луцькводоканал» від електроенергії. Нагадаємо, що станом на 01 вересня 2015 року поточна заборгованість комунального підприємства за електроенергію становить 6,8 мільйона гривень.

Відповідно стабільна подача води до осель лучан може опинитися під загрозою. Аби цього не сталося, підприємство активізувало роботу з боржниками і застосовує усі можливі і неможливі заходи з погашення заборгованості.

Незважаючи на борги, водоканал постійно закуповує реагенти для очищення води, сплачує за електроенергію та витрачає кошти на паливо. Не кажучи вже про зарплатню власне працівникам водоканалу. Зараз становище водоканалу дійшло до тієї точки кипіння, коли просто необхідно вдаватись до жорстких санкцій стосовно боржників. Тому нехай боржники не дивуються, якщо їм просто вимкнуть воду, відключать від каналізації, не пустять за кордон або вони побачать відрахування боргу із зарплатні чи пенсії.

Серед загальної кількості боржників є цілком заможні люди, які не платять за отримані послуги з певних причин. Натомість пенсіонери, люди з середнім достатком, незважаючи на невисокі доходи, сплачують за воду в повному обсязі. Хочемо наголосити, що якогось спеціального ставлення до багатих боржників немає. Як і інших, їх потрібно ставити на місце і вчити вчасно оплачувати за послуги, а якщо не допомагає – обмежувати в наданні послуг або й зовсім відключати. Такі рейди щотижня здійснює спеціальна бригада КП «Луцькводоканал» у складі техніка, контролера та слюсаря.




«Обурює те, що часто приїжджаєш відключати власників розкішних особняків. Приходиш, а там високі ворота, велика територія, обслуговуючий персонал. Звичайно доступитися до них вкрай важко – домофони, дворові пси. Замість того, щоб оплатити, починають влаштовувати скандали, робити телефонні дзвінки, погрожувати, навіть доходить до бійок», – розповідає контролер підприємства Ірина Горбач.

На офіційному сайті «Луцькводоканалу» розміщеніо фото тих будинків, де господарі накопичили борги за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення.



 

Як тільки власниця помітила бригаду водоканалу, яка мала намір перекрити водопостачання в колодязі, відразу вийшла зі скандалом. Хоча до цього жодного разу не відкривала воріт.

Вулиця Московська, 29/23 – заборгованість 10 786 гривень, побачивши працівників водоканалу, жінка почала втікати. Воду перекрито.


Усвідомивши важливість проблеми, жінка написала заяву на реструктуризацію боргу.

Такі рішучі дії щодо вимкнення неплатників викликані, перш за все тим, що «Волиньобленерго», вимагаючи від Водоканалу розрахунку за електроенергію, попереджує про відімкнення об’єктів комунального підприємства від електрики. Водночас для КП «Луцькводоканал», якому споживачі заборгували більше 6 мільйонів гривень, єдиним способом знайти можливість розрахунку з енергетиками є отримання коштів за свої послуги в повному обсязі, й стягнення боргів.

«Звичайно, бувають різні боржники і перш ніж вживати якісь радикальні методи, технік підприємства вивчає «біографію» кожного. - Буває, не можуть платити — малі доходи, а в хаті багато дітей. — Є хворі, інваліди, пенсіонери, люди, які з певних причин опинилися в скрутному становищі. Але є й пияки, алкоголіки, наркомани — з яких нема що взяти. Ми всі люди, і всі все розуміємо. Але з боргом теж потрібно щось робити. Крім субсидії, виходом з непростої ситуації може бути угода з реструктуризації боргу. Якщо споживач не вирішить проблему оплати використаних послуг у зручний для себе спосіб, КП «Луцькводоканал» залишає за собою право в обмеженні послуг водопостачання та водовідведення»,– розповідає Альона Дацюк, заступник начальника відділу збуту КП «Луцькводоканал».

Цікаво, найбільше боргують водоканалу мешканці будинку № 1 на вулиці Даньшина – загальна заборгованість будинку 67 тисяч гривень! Нещодавно працівники водоканалу вкотре завітали до боржників за вказаною адресою. Результат є – на рахунок водоканалу почали надходити кошти. Зрозумівши, що діватись нікуди, і вони ризикують залишитись без води, люди знайшли можливість погасити борг:

Невже всі неплатники чекають, коли їхні водопровідні крани будуть запломбованими. І тоді як бачимо, знаходяться кошти, щоб розрахуватися за використані послуги?

До слова, лише у вересні опломбовано вентилі вводу у 50 помешканнях боржників. 20 «важковиків - боржників», борг яких перевищує 10 тисяч гривень передано на комісію Луцької міської ради (загалом таких налічується 65).

Підвал у жахливому стані
Підвал у жахливому стані

Ми повинні розуміти, що стабільна робота підприємства та безперебійне водопостачання залежить від оплат за послуги кожного з нас.

Боржники, а особливо заможні, не повинні користуватися послугами Водоканалу за рахунок сумлінних платників.

«Пам'ятайте, якщо у Вас є борг, Водоканал завжди готовий йти назустріч та укласти договір на поетапне розтермінування боргу, за умови часткової оплати. За більш детальнішою інформацією, - слід звертатися до відділу збуту підприємства за тел. 28-40-40, 28-40-48, 28-40-44, 28-40-16. Головне завдання водоканалу – не допустити збоїв у водопостачанні міста. А щоб його виконувати, підприємству вкрай необхідне погашення боргів споживачами, тільки якомога швидше», - йдеться у повідомлені «Луцькводоканалу».

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром