За буктрейлер до технотрилера «Бот» Макс Кідрук виклав 300 доларів

29 Вересня 2015, 17:07
4675

Український письменник Макс Кідрук презентував у Луцьку продовження захопливого трилера – «Бот II: Ґуаякільський парадокс».

Зустріч відбулася 28 вересня й зібрала немало шанувальників творчості письменника. Організаторами заходу виступило мистецьке об’єднання «стендАль», пише Таблоїд Волині.

Із самого початку зустрічі Макс категорично заборонив усім присутнім, які вже прочитали першу чи другу книгу, «спойлерити», тобто розголошувати цікаві деталі з книги. Спершу він зробив це за допомогою кнопки на комп’ютері, яка при натисканні створювала гучний і дискомфортний для вуха звук. А потім залякав усіх присутніх, які хочуть розкрити таємницю з тексту, що кожного разу, коли звучатиме спойлер – у світі гинутиме безневинне кошенятко. Це подіяло.




 

«Єдина людина в цій залі, яка має право спойлерити – це я», – наголосив Макс.

Письменник зазначив, що не вважає трилер «Бот» своєю найуспішнішою книгою. Однак для нього це – найбільш знаковий роман.

«По-перше, це був той момент коли стався перехід тревелогів на фікшн-літературу: трилери, техно, хорори. По-друге, «Бот» – це перша книга, яка дала усвідомлення, що треба організовувати промотури».

Про книгу «Бот II: Ґуаякільський парадокс» Макс Кідрук розповів небагато, очевидно, щоб зберегти життя якомога більшій кількості кошенят. Однак все ж повідомив, що події другої частини «Бота» відбуваються через п’ять з половиною років після закінчення першої книги. Дія відбувається в січні 2015 року в еквадорському місті Ґуякіль. Унаслідок невідомої інфекції, яка прийшла із води, люди стають навіженими й починають вбивати інших. Також письменник запевнив, що читачі зможуть дізнатися прізвище одного з героїв – Ріно.
 
Творець сучасної літератури фікшн розповів, звідки черпає ідеї для своїх творів. Макс навів приклади історій, які надихнули його на створення поки ненаписаних книг.
 
Вразили письменника фотографії, датовані кінцем XIX століття, на яких зображені  з вигляду «підозрілі» діти. Як виявилося, цих дітей фотографували мертвими, адже щоб зробити знімок в ті часи, потрібно було нерухомо сидіти півгодини, а то й більше. Таке завдання багатьом живим було не під силу, на відміну від мертвих. На основі цього факту Кідрук вирішив написати книгу, робоча назва якої, за словами митця, «Не озирайся і мовчи». Це буде перший твір автора в стилі хорор.


Також Макс Кідрук розповів про дивного пасажира літака, який у 1954 році на борту одного з авіалайнерів стверджував, що він громадянин країни Таурет, якої насправді не існувало. При цьому в чоловіка було безліч документів, які підтверджували його слова.

«Це фейк чи міська легенда – я не знаю. Але воно розбурхує уяву» – ділиться емоціями письменник.
 

Ще одним об’єктом розповіді Кідрука стала особлива гусениця, яка «практикує балістичну стрільбу власними випорожненнями. Тобто, кожного разу як гусениця спорожняється, вона напинається – какашка вистрілює на відстань приблизно півтора метра» – стверджує письменник, розважаючи при цьому публіку.

Подібні історії стають для Макса Кідрука джерелом для майбутніх доробків. «Я заробляю на життя цими історіями. Якщо вона зачепила мене, маю надію, що вона зачепить й вас», – ділиться митець.
 
«Зазирни у мої сни» – назва ще одного трилера, поки не написаного, який Кідрук обіцяє видати у 2016 році.

«Це історія, яка виникла давно і яку я хочу виписати. Мав написати цей твір, а не «Бот II», – розкриває таємниці творчого процесу письменник.
 

Стимулом до ідеї невиданої поки що книги, стало дослідження американського професора, який вперше в історії створив програму, здатну за імпульсами відтворювати те, що бачить людина.



Справжнім проривом цього дослідження стало те, що вчені за допомогою техніки зуміли зазирнути в людський сон. Трилер «Зазирни у мої сни», за словами Макса Кідрука, базуватиметься на історії про хлопчика, до якого щось почало приходити погане у снах. Вчені спробували допомогти цій дитині шляхом спостереження за його снами.

«Весь треш і «рубалово» в тому романі почнеться тоді, коли ось те «щось», те «недобре», «лихе» зрозуміє, що за ним спостерігають», – інтригує митець своїм задумом.

Макс Кідрук поділився також історією про створення буктрейлерів до своїх книг. За перший буктрейлер до технотрилера «Бот» письменникові довелося викласти 300 кругленьких доларів. Однак ця коротенька стрічка виявилася надто примітивною, як зрозумів згодом Кідрук і змогли оцінити присутні на презентації.

«Я скажу, що в цього буктрейлера класна музика», – компенсує гумором відсутність інших достоїнств відеострічки Макс.
 

В результаті письменник почав створювати трейлери до своїх книг самостійно, як, зокрема, й два трейлери до книги «Бот II: Ґуаякільський парадокс». Усі присутні змогли оцінити майстерно виконану роботу не лише письменника, як усі зрозуміли, а й професійного виробника трейлерів, Макса Кідрука.

На запитанні із залу, чи буде продовження роману «Твердиня», Кідрук відповів, що писати другої частини не планує: «Коли я намагаюся перенестися до персонажів «Твердині», побачити їхнє майбутнє – впираюся в стіну, не бачу що далі, – розповідає митець. – «Бот ІІ» я написав природно, продовження «Твердині» я витискатиму з себе, як та гусениця».



 
Макс поділився, що в майбутньому планує створити третю частину «Бота»: «Бот ІІІ буде. Але ми говоримо можливо про 2020 рік, можливо, пізніше. Історія сформована досить давно, в моїй голові вона виникла природно і вона буде. Мусите почекати».
 
Макс Кідрук розповів, що любить Луцьк, який завжди зустрічає його гарною погодою, а також похвалив організаторів заходу.

«Класні організатори, одні з найкращих в Україні, які попри дуже непросту ситуацію в країні збирають людей», – завершив письменник.

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024