Джазові вихідні: минув другий день фестивалю «Jazz Bez»

11 Грудня 2016, 18:08
1638

У суботу, 10 грудня, на ХVІ міжнародному фестивалі «Jazz Bez», який проходить у Волинському театрі ляльок, виступили два інтернаціональні музичні колективи.

Першим виступив гурт «Budniak / Bakovsky INTERMEDIUM QUINTET», в якому грають музиканти з Польщі, Молдови, Куби та України, – повідомляє «Таблоїд Волині».

Тарас Баковскі (саксофон) додав чимало української тематики у виступ: по-новому в ритмі джазу зіграли традиційний гопак, відомі пісні «Черемшина» та «Ти ж мене підманула». Публіка бурхливими оплесками підтримувала «Budniak / Bakovsky INTERMEDIUM QUINTET», із захопленням слухала кожну нову композицію. Було видно, що музиканти розуміють один одного з півноти, вкладають в свою музику всю душу та отримують справжню насолоду від виступу перед луцькою публікою.

А вечір продовжився у темі «В джазі тільки дівчата»: «Sisters in Jazz» – так називається міжнародний проект, в якому грають музикантки з Америки, Польщі, Італії та Японії та Німеччини.

Дівчата просто закохали в себе публіку своєю красою, віртуозною грою та вокалом, неймовірними композиціями та знанням української. Музикантки  світового рівня подарували слухачам неймовірний настрій та перенесли їх «у іншу частину світу, де багато сонця», дали змогу відчути іншу культуру та інше сприйняття музики.

Ізабелла Еффенберг сольно зіграла на африканському фортепіано – еррей мбіра, який за своїм звучанням нагадує арфу, чим неабияк вразила глядачів.

Другий вечір джазу подарував публіці неймовірні емоції та насолоду від кожної композиції. Зі сцени лунала яскрава суміш якісної музики, індивідуальної манери виконання, майстерності в кожній ноті, поєдання різних культур . Музиканти зачарували лучан інтернаціональним джазом, тож чимало слухачів лишилися послухати джем-сейшн, на якому зіграли «делікатний блюз для тих, кого нема з нами».

Сьогодні відбудеться заключний концерт міжнародного фестивалю «Jazz Bez» у Луцьку, на якому буде звучати модерний джаз з Люксебургу та джаз з електронікою та імпровізаціями відомого вроцлавського піаніста Karasiewicz Power Set.

Фото Романа ДОМБРОВСЬКОГО 

Коментар
19/10/2021 Понеділок
18.10.2021