7 можливостей отримати гроші на покращення міста

10 Червня 2015, 10:06
1944

Міськрада готова давати лучанам гроші на благоустрій, інфраструктуру, екологію.

Якщо у вас є ідея, як покращити життя у місті, якщо її підтримують ще мінімум 15 лучан – ви можете розраховувати на фінансову підтримку від міської ради. Це передбачає «Програма підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2015–2017 роки», з півмільйона гривень щороку.

Один  ініціаторів програми – секретар міськради Сергій Григоренко:

«Багато хто зазвичай думає, що розвитком мають займатися лише міський голова і депутати. Ми хочемо показати, що кожен лучанин має таку змогу. Треба лише написати проект, знайти 15 однодумців, які його підтримають, організувати голосування в інтернеті і добитися конкретної справи у своєму мікрорайоні», – ділиться задумом Сергій Григоренко.

 

На що даватимуть гроші

 1. Благоустрій мікрорайонів, вулиць, зон відпочинку. Наприклад, встановлення обмежувачів руху транспорту, контейнерних площадок, облаштування місць для вигулу собак та пішохідних доріжок, озеленення та освітлення прибудинкової території тощо.
 2. Покращення умов проживання людей з обмеженими фізичними можливостями та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах.
 3. Організація дозвілля: проведення спортивно-масових заходів, конкурсів, концертів, святкування ювілейних дат будинків, мікрорайонів,  облаштування ігрових кімнат для дітей, культурно-мистецькі заходи, підтримка творчої та обдарованої молоді тощо.
 4. Розвиток велосипедної інфраструктури, зокрема, встановлення велопарковок, нанесення дорожньої розмітки для велоруху тощо.
 5. Покращення екологічної ситуації у місті: створення нових зелених зон,  облаштування годівничок для птахів та шпаківень, встановлення смітників, облаштування місць збору сміття, утримання природоохоронних зон та берегів річок тощо.
 6. Розбудова, збереження та відновлення історико-культурної спадщини міста: встановлення інформаційних таблиць та знаків, ремонт і реставрація пам’яток архітектури тощо.
 7. Інші суспільно-корисні соціальні проекти. 

Які умови

 1. Взяти участь в проекті може кожен житель Луцька, якому виповнилося 18 років і який має ідею для розвитку міста. Якщо авторові ідеї ще не виповнилося 18, заповнити анкету може хтось із членів його родини. Крім того, він має зібрати список осіб, які підтримують проект і згідні його співфінансувати. Таких людей має бути не менш як п’ятнадцять.
 2. Бланк анкети можна отримати у ЦНАПі або завантажити на сайті Луцької міської ради. Від однієї особи може бути подано не більш як дві ініціативи, а кожен лучанин, який підтримує ідею, так само може брати участь лише в двох проектах.
 3. Вартість одного проекту не може перевищувати 50 тис. грн. Обов’язковою умовою є власний внесок у розмірі не менш як 10% від загального кошторису.
 4. Лучанам дають можливість не лише подати свої ідеї, а й вибрати, які з усіх заявлених ідей найбільш достойні та цікаві шляхом голосування

 «Ми пропонуємо розпочати із локальних проектів. Можливо, це буде кілька лавочок, клумба, невеличкий сквер, годувальниці для птахів, можливо, місце облаштування берега річки, місце для вигулу собак. Є серед пропозицій, наприклад, ідея святкувати ювілеї будинків», – розповідає Сергій Григоренко.

Кінцевий результат запланованої ініціативи має бути єдиним комплексом, наприклад, спорудження дитячого майданчика, що передбачає встановлення спеціальних металевих конструкцій, фарбування та декорування, привезення піску тощо. У той час проекти, які передбачають не єдиний результат, а кілька частин – не будуть розглядатись. Наприклад, ремонт футбольного поля у дворі і освітлення під’їзду в рамках однієї пропозиції.

Людмила ЯВОРСЬКА

Коментар
Код блоку:
28/09/2022 Середа
28.09.2022
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром