Заробляють усі, крім бюджету, — Тарас Шкітер про незаконний видобуток бурштину

13 Вересня 2019, 17:00
Тарас Шкітер 1493
Тарас Шкітер

Співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер вважає, що частина зароблених коштів від видобутку бурштину на Волині має осідати в обласному бюджеті.

Про це йдеться у відозверненні, яке він опублікував 13 вересня на своїй сторінці у Facebook.

На думку Тарас Шкітера, тема незаконного видобутку бурштину дуже важлива і чутлива тема для Волинської області і кожного волинянина. Мовляв, мільйони гривень, оминаючи наш бюджет, осідають у кишенях людей, які пов'язані із чорним ринком видобутку бурштину. 

«Вчора до нас у студію зателефонував журналіст-розслідувач телеканалу «1+1» Євгеній Плінський, який сказав, що за один кілограм бурштину, щоб перевезти його з України до Польщі, сплачуються кешем від 60 до 100 доларів. Чому український бурштин незаконно везуть до Польщі? Чому ми, українці, його не можемо легалізувати і офіційно продавати на основний китайський ринок?» — запитав він.

Також Тарас Шкітер зауважив, що на цьому «бізнесі» заробляють усі, крім державного та місцевих бюджетів.

«Я як волинянин переконаний, що частина зароблених коштів від видобутку бурштину на Волині має осідати в бюджеті Волинської області. Щоб відбувалася рекультивація, щоб відбувалася розбудова інфраструктури нашого регіону за ці гроші. Адже ці надра – загальноукраїнські надра, це надра кожного волинянина, кожного українця, наші надра. Чому на них заробляє невідомо хто, а Волинь нічого не отримує? Ми намагалися розібратися в цій темі, порушити тему важливості легального видобутку бурштину, ухваленні закону, який Володимир Зеленський має опублікувати найближчим часом», — висловився він.

Читайте також: Закон про «касові апарати» — серйозний удар для бізнесу, — Тарас Шкітер

25/10/2021 Понеділок
25.10.2021