Луцьк туристичний: що подивитися у місті та чого краще не бачити

13 Вересня 2019, 21:16
6943

Відкрити для себе щось нове, побачити пам’ятки культури та отримати незабутні враження. Саме з такою метою здебільшого прямують до Луцька туристи. Звісно перш за все, гості відвідують стару частину міста.

Про родзинки древнього Лучеська, а також те, куди не варто заглядати потрапивши туди, розповідають у сюжеті «Сфера-ТВ.Луцьк».

Фото на згадку про Луцьк, киянин Олександр робить біля замку Любарта. Разом з донькою чоловік вже кілька днів подорожує містами. Каже, - серед інших, знайомі порадили відвідати і обласний центр Волині. В цілому, сподобалось, однак багато моментів, мовляв, ріже око.

За словами туриста, багато ого треба приводити до прядку. Наприклад, біля будинку Голованя, який позиціонують як туристичну родзинку, дороги просто «провалені».

Прогулянку замковою площею вирішили собі влаштувати і ці два туристи. Народний художник України Юрій Камишний, приїхав сюди з Житомира у справах.

«Хотілось би щоб воно було заповнене нашою народною творчістю, живописом, скульптурами, майстрами кованого мистецтва. Щоб людина купувала і пам’ять залишалася», - зауважив чоловік.

Справді, чи не для кожного туриста, Луцьк розпочинається зі старого міста. Тож, саме сюди йдуть усі перш за все. Однак, не скрізь на гостей міста тут чекають приємні відкриття. Ось до прикладу, будинок Косачів, який просто неможливо навіть оглянути, адже він вже кілька років загороджений високим парканом, за яким все заросло хащами. Якщо зайти з іншого боку, вулиці Драгоманова, подорожуючому відкриється зовсім інша картина. Дорога, про яку нам нині розповідав турист Олександр, вся у глибоких вибоїнах і вигляд на замок Любарта, через той самий відкритий котлован на Кафедральній, 13. Прикро, однак навколо мурів, теж усе буяє бур’янами, а на додачу, сміття та занедбані будівлі. Що заважає, навести лад, та облагородити хоча б те, що є, цікавимося у директора історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

Те що є низка недоліків, Павло Рудецький не заперечує. Зруйновані будівлі та засмічені чагарники навколо них, це приватні території, а про все решту, мовляв, повинна дбати влада.

Мандруючи старим містом, біля синагоги, яка теж, на жаль, у проблемному стані, помічаємо облагороджену територію. Один з прикладів старань бізнесу. Тутрозміщений готель «Ромбус». В середині нас гостинно зустрічає адміністратор Анастасія. Дівчина каже, - головний критерій для їхніх гостей - це комфорт, і заодно розповідає, про враження туристів від старого міста.

«Всі в захваті від старого міста, деякі приїжджають і говорять, що не надіялись побачити щось таке, враження хороші, але не постійно. Деякі говорили, що є місця, де досить брудно і коли бачать синагогу,то бачать в якому вона стані, її потрібно добудувати», - зазначає дівчина.

Директорка центру туристичної інформації та послуг Луцька Оксана Штанько запевняє, - попри деякі недоліки та можливо не доопрацювання, у старому місті все ж є на що подивитися. В цілому цьогоріч, туристів більше, аніж минулого року. Тож, якщо належно дбати про ті цінності що маємо, та хоча б іноді покращувати та додавати нові локації, число охочих відвідати Луцьк, суттєво зросте.

 Читайте також: З Парижа такого не побачиш: фотограф поділився знімками ранкового Луцька

Коментар
24/10/2021 Субота
23.10.2021
22.10.2021