Закон про «касові апарати» — серйозний удар для бізнесу, — Тарас Шкітер

12 Вересня 2019, 13:49
 Тарас Шкітер 3350
 Тарас Шкітер

Співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер роз'яснив законопроєкт про касові апарати для ФОПів і закликав волинян пропонувати свої зміни щодо нього. 

Про це пише ІА Конкурент з посиланням на відеозвернення Шкітера на його сторінці у Facebook

«Останні два дні я спілкуюся зі своїми друзями, колегами, знайомими і, навіть не задумаючись, ми говоримо про тему так званої загальної фіскалізації. Мовляв, з 2021 року, відповідно до проголосованого 10 вересня закону, кожна фізична особа-підприємець 2-4 групи зобов'язана мати касовий апарат. За правопорушення щодо неправильно вибитого коду, виданого чека на малий бізнес будуть накладати шалено великі штрафи.

Насправді цей проєкт проходить за скороченою процедурою розгляду, що дивно. До того ж, я хочу наголосити, що після ухвалення закону у другому читанні всі інтернет-магазини на ФОПах будуть змушені мати касові апарити. Вартість товарів буде дорожчою, багато підприємців закриються, адже вести касовий апарат не так просто. Він недешевий, потрібно купувати дорогу стрічку, потрібно вміти його обнулити. Тому це доволі серйозний удар для бізнесу», – пояснив Тарас Шкітер. 

Він запевнив, що в цьому напрямку треба рухатися однозначно, однак поки що це не на часі. 

«Органи ДФС ще не змінені, а закони вже голосуються. І вони будуть відображатися на малих підприємцях. Мені не зрозуміло, як підприємці на Старому чи Варшавському ринку матимуть касові апарати. Я впевнений, що більшість із них закриється. Я думаю, вони не цього очікують. А для тих, хто знає життя в селі, відомо, що багато товарів там відпускаються в зошит: тобто люди приходять, беруть товари, одне одного всі знають.

Потім людина отримує чи заробітну плату, чи пенсію, приходить і розраховується в магазині. Моя думка така: треба не поспішати і внести якісні зімни до другого читання, а краще – відкласти цей законопроєкт. Тому Громадянський Рух «СВІДОМІ» і я особисто запрошуємо вас, бізнесменів з Луцька, Волині, долучитися до напрацювань змін від нашого регіону. Які, сподіваюся, врахують, розглядаючи проєкт перед другим читанням в комітеті Верховної Ради», – зазначив Тарас Шкітер і закликав надсилати йому пропозиції. 

Нагадаємо, 10 вересня народні депутати проголосували за пакет законів про використання касових апаратів (РРО) у торгівлі – для фізосіб-підприємців з оборотом до 1 мільйона гривень на рік встановлюється перехідний період до 2021 року. 

Коментар
02/12/2021 Четвер
02.12.2021
01.12.2021