Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку покажуть колоритні волинські рушники

12:32 11.09.2019
350

У Волинському краєзнавчому музеї відбудеться етнографічна виставка «Колорит волинського рушника».

Відкриття експозиції –12 вересня 2019 року о 14 годині, повідомляють на сайті Луцької міської ради.

На виставці представлено 97 декоративних рушників з багатої фондової колекції Волинського краєзнавчого музею. Виготовлені вони були у різних районах Волинської області впродовж першої половини та середини ХХ століття та чудово репрезентують локальні особливості волинської вишивки. Демонструються домоткані рушники, виготовлені на ткацькому верстаті різними техніками: простим полотняним переплетенням, саржевим та перебірним тканням. Такі вироби різняться динамікою та різнобарв’ям поперечних тканих смуг, розмірами та їх функціональним використанням у минулому.

Окрім рушників, що оздобленні тканими різноколірними лініями, у виставковому залі можна побачити декоративні тканини, вишиті хрестиком, занизуванням на лляному домотканому полотні. Такі вироби вражають перш за все різноманіттям узорних композицій і майстерністю виконання. На них зображені легкі геометричні узори, букети квітів, типове для волинської вишивки «Дерево життя», сюжети з життя, птахи тощо. Відвідувачі побачать різноманіття узорів та дізнаються їх значення.

Окремим розділом показано декоративні рушники з рослинним орнаментом, що вишиті у техніці гладь на фабричній тканині.

Мета виставки - не лише показати неперевершені зразки волинської вишивки та ткання, а й розкрити звичаї і обряди, пов`язані із функціональним використанням рушників у родинній обрядовості, під час календарних свят та у побуті волинян і поліщуків.

Окрім рушників, на виставці представлено предмети ужиткового пробуту з фондів музею та світлини. Усі присутні матимуть можливість зазирнути у скриню з приданим, порівняти святкові вишукані весільні рушники та скромні невеликі утирачі, ткані вироби і вишиті занизуванням та ін.

Шанованих гостей здавна садовили за столом на покуті, тому відвідувачі зможуть відчути себе у ролі гостя та зробити фото на пам'ять у спеціально облаштованій фотозоні.

Загрузка...
Коментарі
16 вересня
Вчора
14.09.2019
13.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин