Фітболи та шведські стінки: показали, як «живе» луцький пологовий будинок

04 Вересня 2019, 23:02
3775

У Луцькому клінічному пологовому щорічно народжується понад 4000 немовлят, всередньому приймають 12-14 пологів за добу. Станом на 4 вересня цього року у луцькому пологовому відбулося 3015 пологів. Всередньому жінки після пологів перебувають тут 3-4 дні.

Про це повідомляє «Конкурент».

Луцький пологовий будинок розташований на вулиці Гулака-Артемовського, 18. Складається з жіночої консультації, яка розрахована на 300 відвідувань, та стаціонару на 200 ліжок. Установою керує лікар вищої кваліфікаційної категорії Михайло Токарчук. Із жовтня 2003 року пологовий будинок працює за проєктом ВООЗ «Здоров’я матері і дитини».

У пологовому – чисто та затишно. Як розповів Михайло Токарчук, поліпшилася робота медперсоналу, був зроблений ремонт в жіночій консультації, провели ремонт господарських угідь, територія закладу завжди має охайний вигляд. Усе це було зроблено за кошти медзакладу та міської ради.  Зі слів Михайла Токарчука, виписують жінок з пологового через три доби після народження дитини, після кесаревого – через чотири.

У луцькому пологовому – два пологових відділення. Завідувач пологовим відділенням №1 Георгій Багнюк розповідає, що у кожному з відділень – по п’ять пологових залів.


Із його слів, у кожній пологовій залі є фітбол, шведська стінка, індивідуальне ліжко, на якому, власне, у більшості випадків і відбуваються пологи. Інколи жінки народжують у вертикальному положенні біля шведської стінки. Майбутня мама може народжувати лежачи на спині чи на боці, сидячи, стоячи, навкарачки. Охочих народжувати у ванній не було. Ванна та душ – для першого періоду пологів, для знеболення. У пологовій залі є радіоприймач, стоять шафки для речей, пеленальний столик, на якому при потребі новонародженому надається необхідна допомога. Він обладнаний необхідним устаткуванням для проведення первинної реанімації. Також у кожній пологовій залі є система подачі кисню та апарат для запису серцебиття плода та портативні апарати для прослуховування серцебиття дитини.

«Якщо говорити про партнерські пологи, то це приблизно 92 %. Багато жінок приїжджають народжувати з районів, тому чоловіки фізично не встигають приїхати. А так, як правило, ми нікому не забороняємо перебувати на пологах. Але потрібно обов’язково пройти флюорографічне обстеження», – розповідає Григорій Багнюк.

Старша акушерка пологового відділення №1 Оксана Сінельнікова показує післяпологові палати. Усього їх – 25, а в пологовому № 2 – 30. Практично в усіх перебувають мами з дітками. Якщо тимчасово дитина окремо, мамі також обов’язково показують, як треба годувати дитину груддю та як зберегти лактацію. Адже у пологовому будинку грудному вигодовуванню приділяють велику увагу.


Палати поліпшеного планування тут коштують від 250 до 310 грн за добу.

«Палати сімейного типу дорожчі. Зазвичай там перебувають жінки після кесаревого розтину, яким потрібен догляд. Тут на ніч може залишатися хтось з рідних дитини», – розповідає Оксана Сінельнікова.

В одній з таких палат перебувала щойно народжена маленька лучанка Христина. Молода мама народила вдруге. Каже, що у пологовому будинку дуже хороше ставлення медперсоналу та прекрасні умови перебування.

«У нас естетичне кольорове оформлення палат і допоміжних приміщень, ми дотримуємося температурного режиму, мікроклімату, у нас завжди чисто та охайно. У холі розташовані яскраві ілюстрації. Думаю, мамам і діткам у нас комфортно, і в них виникне бажання ще не раз завітати до нас», – розповіла старша акушерка.

А загалом у пологовому будинку Луцька надається спеціалізована акушерсько-гінекологічна допомога вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим і пацієнткам гінекологічного профілю.







1












 

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром