Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Ці відкриття назавжди змінили історію: старо-китайське пиво, конопля і мертві мови

12:16 09.08.2019
415

Несподівані знахідки дають можливість по-новому подивитись на історію. Щоб краще зрозуміти деякі факти, пропонуємо розглянути кілька цікавих відкриттів.

Старо-китайське пиво

Не тільки з ферментованого рису робили свої напої стародавні китайці. Устаткування для виготовлення пива виявили дослідники в провінції Шеньсі. Вчені вважають, що знахідка датується 3400-2900 роками до нашої ери.

Канабіс

І знову Китай. Вчені зробили вражаючі відкриття. Ще 10 тисяч років тому жителі цієї країни вперше почали використовувати коноплю. Але, разом з тим, у Вільному університет Берліна з'ясували, що у Східній Європі і Японії в той же період часу, що і в Китаї, спеціально вирощували канабіс.

Мертві мови

Незважаючи на те, що їх вже давно не використовують, ці мови не перестають викликати інтерес у вчених. Все більше і більше таємниць і дивних фактів відкриваються для тих, хто їх досліджує. Так, етруська мова дуже вплинула на латину. Під час археологічних розкопок в Тоскані дослідникам вдалося виявити камінь з викарбуваними на ньому літерами. Це плита з піщаника 120 на 60 сантиметрів. Найбільше вчених зацікавила форма каменю – ретельно оброблена, з заокругленими краями, яка не схожа на звичайний будматеріал. Унікальність знахідки полягає в тому, що напис на стелі має 70 літер і знаків пунктуації. А з більш ніж 13 тисяч знайдених етруських написів лише одиниці є текстом і є цінними для науки. Вчені досліджують, що ж написав на камені древній народ, що жив з VII по III століття до нашої ери.

Кинджал Тутанхамона

Наостанок «Цікаві новини України» згадали про неземний кинджал. Гробницю єгипетського фараона Тутанхамона виявили ще у 1922 році. Особливий інтерес у дослідників викликав кинджал, який анітрохи не піддався корозії. Крім того, вироби з металу в Єгипті 3300 років тому були взагалі великою рідкістю. Але і це ще не все. Дослідження на флуоресцентному спектрометрі підтвердили, що метал, з якого зробили кинджал, має неземне походження.

Загрузка...
Коментарі
25 серпня
Сьогодні
Вчора
23.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин