Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У лікарні в Луцьку пацієнтці відновили повністю нерухому руку

22:06 30.07.2019
736

Ортопед Михайло Аршулік у Волинській обласній клінічній лікарні відновив пацієнтці повністю нерухому руку.

Жінка терпіла біль і не зверталась до медиків впродовж 10 років, – повідомляє ІА ВолиньPost.

До лікаря приїхала з поліської глибинки, бо вже невмоготу було зносити біль, що паралізував, по суті, ліву руку. Усе старалася робити сама однією рукою. Інша боліла давно, може років десять. Весь час терпіла.

– Оцієї весни я скоротила все своє господарство, бо рука боліла, що не могла нічого робити, – відверто зізнається жінка. — Усе старалася робити сама однією рукою. Інша боліла давно, може років десять. Весь час терпіла. Випила таблетку від болю – і пішла баба далі. В аптеці я казала, щоб дали таких порошків, щоб рука не боліла. А в останній час то вже й не пила, бо вони мені вже не допомагали. Біль терпіла немилосердний. Вдягаюся, плачу, бо ж ніяк хворою рукою нічого не зроблю, підняти її не можу. Слава Богу, дякую Михайлу Аполоновичу, що він погодився мене полікувати. Може з мене ще буде яка людина.

За плечима завідувача відділення ортопедії, травматології та артрології Волинської обласної клінічної лікарні Михайла Аршуліка – близько тисячі вдалих операцій із заміни штучних суглобів і мало не тисяча людей, які завдячують йому своїм другим народженням. Адже у відділення їх привозять ледве не в інвалідних візках, а повертаються вони своїми ногами.

Пацієнтка каже, що на подібну операцію вона відважилися уперше, однак лікар був переконаний, що результат отримає позитивний.

«Коли готуєшся до операції, завжди треба бути впевненим, що все пройде добре. Так настроюю себе і стараюся таку ж впевненість передати пацієнтові. Він повинен довіряти лікареві. Це дуже важливий психологічний момент. Операція тривала дві години. У жінки був артроз. Тепер вона нормально житиме та вільно обслуговуватиме себе обома руками. Упевнений, що ніякого загострення не буде», — говорить Михайло Аршулік.

Лікар пригадує, що наймолодшому пацієнту відділення було лише 19 років. Він з народження мав вивих і деформацію стегна, мучився від страшного болю. А найстарішому, слава Богу, – 92 роки! Після протезування штучного кульшового суглоба почав ходити знову.

Зазначає, що для діагностикивикористовуєтьсяспеціальна апаратура. «У рік ми робимо 1000-1300 операцій, прикиньте, скільки вийде за 20 років, а мій стаж становить 40 років. Не так давно я побував на тижневому стажуванні у Франції, в Паризькому національному університеті. Людина, яка робить багато операцій, вона робить їх якісно. Той, хто має лише 50 операцій на рік, він робить їх не дуже добре», – говорить лікар.

Відомо, що раніше люди не так хворіли сугробами, подібні патології траплялися вкрай рідко, Михайло Аршулік це підтверджує. Каже, що на це також впливають зовнішні фактори, зокрема – харчування і екологія.

«Чим ми дихаємо нині? Приміром, лучани не один уже рік скаржаться на сморід, що нерідко з’являється невідь-звідки. Якби влада забажала, то джерела його виникнення встановила б давно. Але хтось не хоче псувати стосунки з кимось. Люди ж перетерплять. Як і з їжею, достатньо збагаченою нітратами та іншими шкідливими хімічними речовинами. Ось чому чисельно зростає армія хворих», – пояснює фахівець.

Що ж за хвороба така, яка знищує суглоби?

Як пояснює Аршулік, найчастіше звинувачують артроз, хоча насправді існують передартрозні захворювання: травми, порушений обмін речовин, нейроендокринні проблеми, остеопатії (відомо понад 300 видів хвороб кісток), спадковість. До речі, схильність до артрозу у людини може проявлятися ще в утробі матері. Діти народжуються вже із вродженими вивихами стегна або з порушеннями кульшового суглоба. Тож батьки повинні пам’ятати, що до трьох місяців після народження дитину потрібно обов’язково показати лікарю-ортопеду. Це дуже важливо, адже саме так можна виявити якісь серйозні проблеми і встигнути пролікувати.

Читайте також: У Луцьку просять створити «Муніципальну аптеку»

Загрузка...
Коментарі
19 серпня
Сьогодні
Вчора
17.08.2019
16.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин