Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

«Волиньгаз» перерахував до держбюджету 21 мільйон гривень невикористаних споживачами субсидій

10:22 23.07.2019
559

У 2019 році ТОВ «Волиньгаз збут» повернув до державного бюджету 20,8 млн грн субсидій, які залишились на рахунках 10,9 тисяч клієнтів компанії. Це в 6,5 рази менше, ніж у 2018 році. Перерахунок виконали у відповідності до постанови Кабміну.

У Волинській області за минулий опалювальний сезон субсидії на газ отримували майже 90 тисяч домогосподарств, або 35 % загальної кількості побутових споживачів газу. Водночас, в опалювальному періоді 2017-2018 років державну допомогу отримували 162 тисячі домогосподарств, що на 46 % більше, ніж у цьому році. Відтак, сума повернення до держбюджету 136,7 мільйонів гривень, що в 6,5 разів більше, ніж цьогоріч.

«Держава надала можливість споживачам Волині отримати гроші за рахунок економії газу. Адже, якщо в минулому році за зекономлене паливо повертали не більше 700 гривень, то зараз всю зекономлену субсидію виплачують готівкою на руки клієнтам», зауважує керівник ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук.

Разом з тим, якщо частина клієнтів-субсидіантів економить блакитне паливо, інша – накопичує борги. Тому «Волиньгаз збут» уже надав структурним підрозділам з питань соціального захисту населення списки споживачів-боржників. Наразі, з травня уже розпочали призначення житлової субсидії на наступний строк, тому, отримавши інформацію про наявну прострочену понад місяць заборгованість, загальна сума якої перевищує 340 гривень, житлова субсидія на наступний сезон не буде призначена.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір про її реструктуризацію, житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону.

Тому, з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, необхідно звертатися до управлінь соціального захисту населення. Громадяни, яким призначено житлову субсидію, обов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Наразі інформацію про стан особового рахунку після проведення перерахунку субсидії споживачі можуть дізнатися у Особистому кабінеті на сайті 104.ua, а також безпосередньо зі щомісячних рахунків за газ.

Враховуючи численні звернення споживачів з незгодою визначенню сум невикористаних субсидій, надавачі послуг газу звернулись з відповідними листами до Кабінету Міністрів України. 12 липня на сайті Кабміну оприлюднена Постанова №595 від 26.06.2019 р. про внесення змін до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг​. На 16.07.2019 року Постанова №595 від 26.06.2019 року не оприлюднена (не набрала чинності). При набранні чинності, надавачі послуг проведуть повторні перерахунки сум невикористаних субсидій.

Читати також: «Волиньгаз» – моя друга родина», – Петро Новосад

Загрузка...
Коментарі
24 серпня
Сьогодні
Вчора
22.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин