Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Повідомили, звідки борги у «Луцькводоканалу»

15:15 10.07.2019
1419

Комунальне підприємство Луцької міської ради «Луцькводоканал» станом на 1 липня має борг за електроенергію 13,6 мільйона гривень.

Звідки взялися такі цифри та як не допустити відключення стратегічно важливого для обласного центру об’єкту від електроенергії з’ясовували на нараді, яку провів тимчасово виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук у середу, 10 липня, – пишуть на сайті Волинської обласної державної адміністрації.

З 1 січня 2019-го року набув чинності закон України про ринок електричної енергії, який зруйнував монополію обленерго на поставку електрики. Тож водоканали могли би купувати на ринку дешеву електроенергію. Але, за новим законом, постачання електроенергії здійснюється за умов 100% передоплати за послугу. А у водоканалів країни за останні п’ять років накопичилися борги за спожиту електроенергію на загальну суму 6 мільярдів гривень. Вони виникли здебільшого через те, що в тарифах на воду не було враховано зростання ціни на електроенергію, вартість якої для водоканалів зросла від 25% до 37%.

Тож, відповідно до вимог закону, всі водоканали мали укласти угоди на постачання електроенергії на вільному ринку. Однак, «Луцькводоканал» увійшов до списку тих, які не уклали договорів. Всього їх близько 30. Відповідно до процедури, ті споживачі, що не уклали договорів, отримують електроенергію від постачальника «останньої надії», якого визначив Кабінет Міністрів, а саме ДП «Укрінтеренерго».

Зазначають, що через те, що Укрінтеренерго постачає електроенергію за найвищим тарифом, у багатьох водоканалів виник борг, пов’язаний із невідповідністю тарифів на воду новим цінам на електрику. Ця проблема й спіткала КП «Луцькводоканал».

Про позицію підприємства на нараді доповів заступник директора з маркетингу та інвестиційної діяльності Луцькодоканалу Анатолій Марчук.

«Ми не визнаємо договір з Укрінтеренерго як таким, що був дійсним. Відповідно, ми не оплачували їм жодних рахунків за електроенергію. Питання боргу комунальне підприємство планує вирішувати в судовому порядку», – повідомив він.

Однак, судовий процес може розпочатися тоді, коли постачальник, а саме ДП «Укрінтеренерго», подасть позов до суду про несплату боргу. Наразі тривають перемовини.

Загалом, за словами заступника директора – начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, заборгованість за електроенергію від населення в області становить 27 мільйонів гривень. Заборгованість є поточною, як і в комунальних водоканалів Володимир-Волинського, Ковеля тощо. Окрім того, в останніх є позитивна динаміка щодо сплати боргів. Дрібні борги – зазвичай теж не проблемні, після попередження від постачальника їх оплачують або відтерміновують.

Загалом, найбільш проблемним питанням є борг КП «Луцькводоканал».

Олександр Киричук доручив Анатолію Марчуку до 1 серпня проінформувати про рішення та ініціативи підприємства щодо погашення заборгованості.

Читайте також: У Луцьку запрошують на обговорення гендерного бюджетування в ОТГ.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
14 серпня
Вчора
12.08.2020
11.08.2020