Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцькраді прозвітували, як борються з причинами смороду

15:02 05.07.2019
743

У Луцькій міській раді розповіли про перші результати роботи тимчасової міжвідомчої комісії міської ради з подолання негативної екологічної ситуації у місті, а саме - смороду.

Так, 4 липня відбувся виїзд на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод», що в районі вул. Львівської для представників засобів масової інформації. Участь у виїзному засіданні взяли представники 22-х ЗМІ. Працівники відділу екології міської ради візуально продемонстрували та надали медійникам інформацію про джерело та причини смороду, що поширюється містом, - кажуть в прес-службі муніципалітету.

Група швидкого реагування муніципальної варти в нічний час провела 6 рейдів з перевірки звернень громадян на неприємні запахи. У вечірній час зафіксували в окремих точках від зливової каналізації неприємний запах в районі розважального комплексу «Промінь» та в районі ринку «Привіз» на вулиці Привокзальній. Звернення перевірили працівники КП « Луцькводоканал» і встановили, що причина неприємного запаху в районі залізничного вокзалу в зливах в мережі дощової каналізації підприємців, що торгують на ринку.

Протягом дня працівниками КП «Луцькводоканал» та ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» здійснювали посилений контроль за станом каналізаційних, зливових мереж та колодязів на предмет можливих несанкціонованих скидів у міські мережі. У вечірній час неприємний запах зафіксували в районі проспектів Соборності, Молоді.

Для з’ясування причин виникнення неприємних запахів у районах територіально віддалених від основного джерела (поля фільтрації ПАТ «Гнідавський завод») членами тимчасової міжвідомчої комісії міської ради провели обстеження так званих каналізаційно-очисних споруд на прилеглих до міста територія в селах Липини та Княгининок. Ці споруди лише умовно можна назвати очисними, бо скид фекалій практично без очищення здійснюється безпосередньо на ґрунт як з комунальних мереж цих населених пунктів, так і перевізниками асенізаторами. Крім того на території приміських населених пунктів розміщені тваринницькі ферми (овеча ферма у Княгининку) та гноєсховище значних розмірів. При високих температурах атмосферного повітря ці об’єкти є джерелами надзвичайно неприємного запаху, який поширюється і на окраїнах Луцька. Адже відстані від них до міських вулиць не більше 2-5 кілометри, а повітря кордонів не має.

На черговому засіданні комісії обговорили питання роботи перевізників-асенізаторів. Запрошений на засідання підприємець Михайло Наумчик зазначив, що всі перевізники, які працюють на договірних засадах з КП «Луцькводоканал» працюють відкрито: мають на своїх автомобілях маркування великими цифрами, які підсвічуються у нічний час. Послуги асенізаційними машинами перевізники надають лише у робочий час з 8.00 до 19.00. В окремих випадках, але лише за погодження з КП «Луцькводоканал», обслуговування абонентів здійснюється в суботу.

Проте перевізник зазначив, що все частіше спостерігається відмова постійних абонентів від надання послуг з вивезення нечистот з приватного сектора. Причина в тому, що приватники, які мають вигрібні ями купують так звані фекальні насоси, якими самовільно перекачують свої каналізаційні стоки у міські мережі зливової каналізації чи на вільні або тимчасово не заселені земельні ділянки під покривом ночі. Такі факти непоодинокі в районі вул. Заньковецької, Героїв УПА, вул.Баранова та інших районах приватної забудови. Департаменту муніципальної варти доручили максимально посилити контроль за такими фактами локального виникнення неприємних запахів.

Зі слів начальника управління охорони здоров’я Миколи Якимчука, росту захворювань, пов’язаних із поширенням неприємних запахів у лікувально-профілактичних закладах міста, на даний час не зафіксували. Однак, є постійні скарги на незадовільний психоемоційний стан, дискомфорт, погіршення роботи серцево-судинної системи людей, що звертаються за допомогою до медичних закладів міста.

Крім того, в міськраді повідомили, що в зв’язку із поширення інформації щодо основної причини виникнення смороду, а саме зливом рідких відходів на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» зафіксували обробку та дезінфекцію відстійників, що розташовані біля вулиціЛьвівської.

«Проте в 22.40 і до 00.20 стоки бурого кольору та типовий запах затхлої риби проявився на КНС № 5 в районі вул.Конякіна-Лідавська та в 20.00 год на КНС №4 на вул.Потебні, що є підставою вважати, що знову відбувались скиди у міську каналізаційну мережу рідких відходів, що не є господарсько-фекальними каналізаційними стоками», - заявили в міській раді.

Читайте також: Сморід у Луцьку: чому в його появі звинувачують завод «Біо ПЕК»

Загрузка...
Коментарі
21 липня
Сьогодні
Вчора
19.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин