Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку закладають асфальтом старовинну бруківку

11:10 22.06.2019
1368

У Луцьку почали закладати асфальтом шашку Терлінського, якою вмощені 200 метрів вулиці Паркової.

Робітник фірми підрядника Олександр прізвища не називає, розповів таке: виявили плитку у вівторок 19 червня, коли почали знімати старий асфальт, – йдеться у сюжеті Суспільного

Ігор Гобчанський, лучанин:

«Всі люди в шоці від цього. Якщо можна було цей шар нормально зрізати і поставити. Відновити. Ця ж бруківка скільки вже пролежала? 50-80-100 років? слів немає одні емоції».

У департамент ЖКГ Луцької міськради повідомили про знахідку, після того, як очистили від бетонно-асфальтового покриття всю дорогу.

Олександр, робітник:

«Проливається емульсія дорожня і тоді ложиться нижній слой крупнозернистий асфальт. – тобто сьогодні вкладатиметься асфальт? – так. Сьогодні вкладається нижній слой, а вже на наступному тижні – буде верхній слой.»

20 червня створили комісію у складі представників Луцької міської ради, проектної організації і генпідрядника. Дорогу обстежили і на засіданні вирішили не реставрувати шашку Терлінського, розповів Суспільному Петро Троневич, начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міськради.

Коментувати таке рішення начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури департаменту ЖКГ Луцької міськради Володимир Козел – відмовився.

Нагадаємо, у квітні цього року під час капітального ремонту вулиці Пушкіна, яка також вмощена «Терлінкою», ці плити вирішили реставрувати. Їх демонтували, очистили і повернули на своє місце. Витратили на це з міського бюджету більше мільйона гривень. Робітники завершують вмощувати відновлені плити на останніх кількох метрах дороги.

Чому так не зробили на вулиці Парковій, розповів начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Петро Троневич.

Петро Троневич, начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міськради:

«Це був би зупинений рух по цій вулиці на дуже тривалий період, це були б значні кошти і головне, що ефективність від цього була б низькою: коефіцієнт щеплення шашки Терлінського дуже низький, а вулиця має великий повздовжній ухил. Якщо залишити цю шашку для використання, то це створить додаткові загрози у безпеці дорожнього руху».

Петро Троневич каже: шашки «Терлінського» на Парковій вимостили ймовірніше на початку 50-х років минулого століття. Під шаром асфальту вони збереглися ідеально. В небагатьох місцях їх пошкодили, знімаючи асфальт зверху та прокладаючи комунікації. За словами Троневича, у департаменті ЖКГ про те, що дорога вмощена «терлінкою» не знали. Він каже: асфальт забезпечить надійне збереження унікальної плитки до наступного ремонту. Тоді розглядатимуть можливість перенесення шашок в інше місце.

Загрузка...
Коментарі

Бидло для бидла

11:36 22.06.2019

Тому що там не живуть батьки Палиці як на Пушкіна

18 липня
Сьогодні
Вчора
16.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин