Скільки коштів з інфраструктурної субвенції отримає Луцький район

04 Травня 2019, 14:13
Субвенція 1678
Субвенція

Кабмін розпорядженням «Про затвердження розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ у 2019 році» наприкінці квітня розподілив цьогорічну інфраструктурну субвенцію для 806 ОТГ України.

Її обсяг становить 2,1 мільярда гривень, тож у середньому на одну ОТГ це 2,6 мільйона, – повідомляє Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Що ж до 50 волинських ОТГ, то цьогоріч вони отримають 126,3 мільйона гривень і це на 19,9 мільйона більше, ніж торік, коли субвенцію надавалася 40 громадам.

До речі, Асоціація міст України погодила проект розпорядження щодо розподілу інфраструктурної субвенції ОТГ із зауваженнями, які частково враховані.

Як розповів Валентин Малиновський, консультант з правових питань Асоціації міст України, що працює в області в межах проекту «ПУЛЬС», який АМУ втілює за підтримки USAID, найсоліднішу «інфраструктурку» на Волині – 11,7 мільйона гривень – цьогоріч матиме найбільша громада в області – Любешівська селищна ОТГ, а найменшу – 856,6 тис. грн. Смолигівська сільська ОТГ Луцького району – найменша в області та одна з п’яти перших громад, що утворилися на Волині.

Серед районів найбільша сума цієї субвенції надійде до дев’яти ОТГ Луцького району – 17,4 млн грн, шести Ковельського – 13,1 млн, чотирьох Любомльського – 12,3 млн Найменше отримають від держави на розвиток інфраструктури ОТГ Турійського і Рожищенського районів – усього по 2,2 мільйона. Як і в попередні роки, жодної копійки не буде для Горохівщини, де поки немає ОТГ за винятком Мар’янівської селищної ОТГ, де вибори відбудуться цьогоріч у червні, а інфраструктурну субвенцію вони отримають лише у 2020.

Загалом, упродовж 2016-2019 років найбільше інфраструктурної субвенції матиме Ковельщина – 52,2 млн грн., Володимир-Волинський район – 45,5 млн, Луцький – 33,5 млн грн., а найменше, окрім Горохівського, Камінь-Каширський – усього 2,8 млн грн.

Нагадаємо, що цю субвенцію розподіляють за формулою, відповідно до площі ОТГ та кількості сільського населення. Кошти субвенції можуть бути спрямовані на розроблення проектної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ ОТГ; нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.

Коментар
29/06/2022 Вівторок
28.06.2022