Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку презентували перший юридичний роман

10:10 02.05.2019
539

Відомий адвокат та юрист Андрій Осіпов презентував у Луцьку свій дебютний роман «З особливою жорстокістю».

Зустріч з читачами відбулася 30 квітня у книгарні «Є», – інформує Мистецьке об'єднання «СтендаЛь».

В рамках дофестивальної частини ІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» до Луцька приїхав автор першого в Україні юридичного роману «З особливою жорстокістю» Андрій Осіпов. Модерував презентацію журналіст Андрій Лучик, який, до слова, допомагав працювати над книгою.

«В мене доволі яскрава адвокатська діяльність, а вона накладає певний відбиток на людину, деформує її. Така діяльність перетворює на циніка. Я збагнув, що адвокати напаковані цікавими життєвими історіями і їм є що сказати суспільству, тому не потрібно відмовчуватися. Я хотів розповісти історію та позбутися її… Для мене це була і арт-терапія», – сказав Андрій Осіпов.

Зрозуміло, що цікавило присутніх й те, чи були прототипи в героїв, адже дія роману відбувається у містечку Любартове. Автор запевнив, що усі персонажі – вигадані, хоча їх риси таки можуть нагадувати когось з його колег та близьких.

Як розповів письменник, книгу він більше вважає соціальним романом, адже тут піднімається чимало важливих тем. Одна з ключових – це взаємовідносини батьків та дітей.

Головний герой книги – адвокат Никонор Скрипник. Він береться захищати малолітнього злочинця, який з особливою жорстокістю вбив свого однолітка. Проте правозахисник, попри зізнання хлопця, не вірить до кінця у його вину та намагається знайти мотив.

Зрозуміло, що в романі чимало юридичних тонкощів, тож про правозахисну систему говорили й під час презентації. Зокрема, Андрій Осіпов переконаний, що захист, як і покарання мають бути справедливими. Саме тому злочинці заслуговують на адвоката, який має боротися до останнього.

«Краще виправдати десять злочинців, ніж засудити одного невинного», – додав він.

Ще одна важлива тема – це повернення суду присяжних. За словами Андрія Осіпова правосуддя повинне бути в руках громади, адже тільки тоді воно буде чесним. Тож адвокат закликав своїх колег, які були присутні в залі, об’єднатися та разом відстоювати цю ланку судової системи в Україні.

Чимало питань лунало й з залу, зокрема про продовження роману та його екранізацію. За словами автора, він мріє про те, аби побачити своїх героїв на екрані, однак сам продюсувати фільм не буде, проте відкритий до пропозицій. А наступну книгу вже розпочав писати й планує завершити під час відпустки.

Не обійшлося й без політики, адже у Луцьку Андрія Осіпова знають, як чи ненайактивнішого депутата 2010-2015 років. Однак він зазначив, що не бачить себе, ані в місцевій раді, а не у парламенті. За словами чоловіка йому було б цікаво попрацювати в уряді, й йому здається, що зараз він має досвід та знання для цього. Та поки таких пропозицій немає.

Насамкінець зустрічі присутні мали нагоду отримати автограф від автора та поспілкуватися в неофіційній обстановці.Загрузка...
Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин