Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

За 30 кілометрів від Луцька лісівники випустили на волю 80 фазанів

13:40 28.04.2019
742

У «Звірівському» лісництві випустили на волю 80 фазанів. Ще 50 птахів у природних умовах Ківерцівщини живуть з осені минулого року.

Решту лісівники утримують у вольєрі – птахи невдовзі дадуть потомство, – пишуть на сайті Волинського ОУЛМГ.

Збільшення чисельності та різноманітності мисливської фауни – одне з головних завдань, над яким працюють лісівники Волині. Звісно, крім охорони від браконьєрства та підгодівлі, що невід’ємні в умовах розвитку мисливського господарства.

Адже кількість та видовий склад дичини – основний показник рівня та культури мисливства. На цьому наголошує начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

– Ми робимо акцент на вольєрне розведення диких тварин та птахів. Уже маємо 9 вольєрів. Ще шість добудовується, вони готові на 80%. Там живуть олені, лані, дикі кабани, з пернатих – качки, фазани, – зазначає Олександр Кватирко.

Останніми роками розвитку мисливства на Волині приділяється значна увага. Про це свідчать цифри: протягом 2014-2018-го загальні річні суми витрат коштів державних підприємств на мисливство збільшились із 4 до 12 мільйонів. Лише за перший квартал 2019 року вже вкладено понад мільйон.

Це далеко не межа, зазначає головний лісівник області. Адже цілі поставлено досить високі – довести культуру мисливства до європейського рівня. Олександр Кватирко неодноразово наголошував, що Волинь має потенціал і всі можливості для того, щоб полювання в наших угіддях вважалося престижним, щоб до нас приїздили європейські мисливці, щоб підприємства заробляли на організації полювань кошти і мисливське господарство врешті стало прибутковим.

Досягнути цього цілком можливо. Так, це не станеться за рік. Але невеликими та впевненими кроками результат обов’язково стане помітним.

Вольєрне розведення, яке в результаті принесе утворення маточного поголів’я, у комплексі зі сприятливими умовами для життя тварин, що включають регулювання чисельності хижаків, облаштування підгодівельних майданчиків та утримання якісної кормової бази, заходи з унеможливлення браконьєрства – реальні та дієві кроки.

І в цьому напрямку повинні працювати усі користувачі мисливських угідь. Адже ліси, як і мисливські угіддя, не мають кордонів. Тому зусилля повинні бути спільними. На цьому неодноразово наголошувалося під час численних нарад з користувачами мисливських угідь, що відбуваються з ініціативи Волинського ОУЛМГ.

Варто зазначити, що нині в області мисливське господарство ведеться на площі 1,431 млн га, з них 298 тис. га (21%) надано в користування підприємствам Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Чи сприяє така ситуація розвитку мисливства – питання риторичне. Але точно одне: в області має бути господар, зацікавлений у роботі на майбутнє і – відповідно – готовий інвестувати, розуміючи, що процес отримання віддачі – довготривалий.

Не останню роль для розвитку мисливського господарства відіграє і свідомість населення. Адже чимало птахів, у тому числі й мисливських, як фазан, гніздяться у чагарниках. І саме навесні, коли розпочинається період розмноження птахів, відбуваються масові підпали торішньої трави. Такі безвідповідальні дії громадян приносять значну шкоду світу флори і фауни.

Тож привернення уваги волинян до ситуації, особливо навесні, також є одним із головних завдань комплексного розвитку мисливського потенціалу області.


Загрузка...
Коментарі
22 травня
Сьогодні
Вчора
20.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин