Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Мирослав Лаюк
Мирослав Лаюк

Мирослав Лаюк говоритиме про прозу та поезію в Луцьку

14:46 15.04.2019
782

Книгарня Є у Луцьку та «Видавництво Старого Лева» запрошують на зустріч із автором прози і поезії Мирославом Лаюком.

15 квітня письменник презентуватиме нову поетичну книжку – «Троянда», а також розповість про багатошаровий роман «Світ не створений». Обидві книжки нещодавно вийшли у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме зустріч Анна Луцюк. Початок о 19:00. Вхід вільний, – інформуть організатори.

Поетична книжка Мирослава Лаюка «Троянда» – це занурення всередину слів і змістів, спрощення й ускладнення одночасно. Поет відшуковує в собі і старих сенсах нові сили, а ілюстраторка Альона Соломадіна увиразнює це графікою і шрифтами, які ще й у візуальний спосіб занурюють читача в образ слова.

«Це книжка про реабілітацію «слів з великої букви», про те, що страх перед шаблоном став шаблоном, що коли «слова з великої букви» стають лише словами – ми мусимо їх перезапустити, навіть якщо це не всім подобається», –Мирослав Лаюк про книжку (для інтерв’ю блогу Yakaboo).

«Візуальна концепція книги «Троянда» будується на декоративному шрифті, що дозволяє засобами графіки передати складне значення простих слів. Ілюстрації представляють собою абстрактну графіку, в основі якої покладено літери. Різноманітні композиційні рішення спонукають читача зануритися в образ слова.

Вибір напряму дизайну ґрунтується на візуальних парадигмах fashion індустрії. Але це не є прямим копіюванням, а скоріше,— іронічний натяк на пафос», — Альона Соломадіна про візуальну концепцію збірки.

Події роману «Світ не створений» відбуваються у трьох різних століттях, проте декілька головних героїв поєднують усі події та сюжетні лінії між собою. У романі є Париж, де помер за загадкових обставин Махно. Образ якого, автор намагається порушити. Також є Карпати – і це наймістичніша частина книжки. А крім того, степ та Київ.

Мирослав Лаюк — прозаїк, поет, PhD в галузі філософії та літератури, викладач Києво-Могилянської академії. Співведучий програми «Час поезії» з Василем Герасим‘юком на каналі UA: Культура. Автор романів «Баборня» (2016) та «Світ не створений» (2018). Дебютний роман «Баборня» (2016) увійшов до фіналу премій «Книжка року BBC», «Еспресо. Вибір читачів», «ЛітАкцент року». Мирослав є автором поетичних книжок «Осоте!», «Метрофобія», «Троянда», упорядником «Антології молодої української поезії ІІІ тисячоліття». Його вірші лягли в основу пісень гуртів «Dakh Daughters» та «OY Sound System». Входить до топ-30 визначних українців до 30 років за версією «Kyiv Post».


Загрузка...
Коментарі
23 серпня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин