Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку лікар розповів, як уникнути небезпечних хвороб

10:30 11.04.2019
567

У рамках тижня громадського здоров'я медик Луцької міської клінічної лікарні розповів про підступні та небезпечні хвороби для життя людини.

Про це йдеться на сторінці Луцької міської клінічної лікарні.

За словами завідувача відділення загальної хірургії Луцької міської клінічної лікарні Володимира Лагоди є підступні та небезпечні для життя людини хвороби, які при ранньому діагностуванні, комплексному лікуванні та підтриманні певного способу життя дозволяють людині дожити до глибокої старості.

Одна з таких хвороб – облітеруючий атеросклероз. Це захворювання виникає тоді, коли внаслідок збільшення в організмі холестерину, жирів порушується кровообіг в судинах, в основному - в артеріях. Утворюються атеросклеротичні бляшки, які звужують судини або повністю закупорюють їх. Внаслідок цього поступає менше крові до серця, головного мозку, нирок, кінцівок. Приток крові може взагалі припинитись. Це приводить до інсультів, інфарктів, гангрен.

Ще одна небезпечна хвороба – цукровий діабет. оступають пацієнти у відділення з некротичними змінами кінцівок, тобто гангреною, після обстеження яким ставиться діагноз «вперше виявлений нелікований цукровий діабет». При цьому у 40% людей цукровий діабет різко провокує і стимулює розвиток атеросклерозу. Тому є ще й комбіновані пошкодження судин: і діабетом, і атеросклерозом. Діабет пошкоджує дрібні судини: на пальцях ніг, сітківку ока, нирок, а атеросклероз - великі.

Що потрібно робити, щоб якимось чином попередити, якщо не виникнення, то розвиток облітеруючого атеросклерозу та цукрового діабету.

Зазвичай, атеросклероз розвивається у людей після 40 років, каже Володимир Лагода і радить при болях в серці, в ногах, головних болях звертатися до лікарів і ретельно обстежуватися. Так само при певних проявах діабету: коли сухість в роті, коли вночі пити хочеться. Бо чим раніше встановлений діагноз, тим раніше можна пояснити людині як себе поводити і жити з хворобою далі. При підтриманні певних рекомендацій лікаря стосовно харчування та при профілактичному лікуванні 1-2 рази на рік хворі з облітеруючим атеросклерозом живуть довгий час без некротичних змін, без розвитку гангрен і відповідно без оперативних втручань. Так само при ранньому виявленні діабету, при дотриманні дієти і рекомендацій з лікування, людина живе довго без трагічних наслідків.

Загрузка...
Коментарі
20 квітня
Сьогодні
Вчора
18.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин