У місті – дві тисячі «дірок», куди можна злити нечистоти

16 Вересня 2016, 09:34
1945 Джерело: dn.depo.ua

Причиною неприємного запаху, який поширюється Луцьком, може бути зливання нечистот у будь-який із двох тисяч каналізаційних колодязів міста.

Про це повідомляє «Волинь24».

«Ніхто точно не скаже, звідки береться запах. Частково, звісно, і від недобросовісних підприємців, які зливають нечистоти у несанкціонованих місцях, але загалом треба проводити глобальне дослідження», – переконаний директор «Луцькводоканалу» Іван Корчук.

За його словами, на неприємний запах активно скаржаться мешканці вулиць Чернишевського, Новочерчицької, Ковельської, де немає об’єктів водоканалу, через які він міг би «виходити» назовні.

«Запах від зливу нечистот в каналізацію може поширюватися у двох випадках. Або в сам момент зливу нечистот, або в районі каналізаційно-насосних станцій, яких у місті – 17. Коли працівникам треба почистити решітки, вони мусять спускатися в каналізаційні шахти і при цьому включають вентиляцію. Від вентиляції повітря піднімається вверх, а разом із ним – відповідний запах», – розповідає про «технологію» поширення запахів начальник відділу екології Луцької міської ради Анатолій Гламазда.

Тим не менше, Іван Корчук каже, що в районі вулиці Чернишевського такої станції немає, а саме тут є один з епіцентрів проблеми.

«У тому районі є ставки, в які впадає річка Омелянівка. Вона, в свою чергу, починається із Забороля і ще раніше, а там є ферми, які розташовані на березі», – припускає іншу причину поширення смороду посадовець.

Офіційно у Луцьку визначено два каналізаційні люки, в які можна зливати нечистоти: на вулиці Мамсурова та вулиці Конякіна – ближче до Карбишева. Це, як запевняє керівник місцевого водоканалу, єдині місця доступу до каналізації, які віддалені від житлової забудови.

«Луцькводоканал» має 30 укладених угод про те, що у вказані люки можуть зливати відходи із забійних та м’ясопереробних цехів. При цьому чітко визначений час такої процедури: із 9.00 до 18.00. Як пояснили спеціалісти, азотний аміак, що є в нечистотах, має схильність себе проявляти при перепаді температур, тому особливо різкий запах має вранці і вночі.

«Найгірше, що не всі зливають у встановлених місцях. З місць, які ми визначили, нечистоти проходять через очисні станції, а є ж зливові каналізації, які відразу йдуть в водні об’єкти. Фактично нечистоти можуть зливати в кожен колодязь, підняли кришку і – все. А таких колодязів в місті – понад дві тисячі», – каже Іван Корчук.

Нагадаємо, під час нічного рейду 15 вересня працівники муніципальної поліції Луцька виявили три епізоди несанкціонованого зливу відходів. У неналежний час нечистоти зливали на вулиці Мамсурова з автомобілів ковбасних виробників «ТМ Дмитрук» та «Забіяка». Крім того, автомобіль «Забіяки» виявили при зливі відходів у каналізаційний колодязь на вулиці Тарасова, на території підприємства «Лада 2000».

«На вулиці Тарасова, 32 – огороджена приватна фірма, але вони впускають автомобілі, бо обслуговують їх, там і гаражі є. Так склалося, що якраз на території їхнього підприємства є колектор, то вони зробили собі колодязь і зливають нечистоти. Люди вже не раз скаржилися на запах поблизу того місця», – розповів Анатолій Гламазда. 

Посадовці розповідають, що на найближчий час запланований ряд заходів, аби подолати проблему із смородом. 

Муніципальна поліція буде продовжувати рейди із перехоплення порушників, а також – перевірить усі найближчі до Луцька забійними та м’ясопереробними цехами, аби дізнатися, куди вони вивозять нечистоти.

Готові піти і на більш кардинальні кроки: приміром, заварити усі люки в місцях, куди найбільш вірогідно, що можуть непомітно під’їжджати автоцистерни.

Коментарі
16 Вересня 2016, 14:54
Забрати ліцензії або виписати жирні штрафи Забіяці і ДМитруку за знищення нашого міста.
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром