У міськраді не знають, чому Луцьк смердить ночами

13 Вересня 2016, 10:16
1875 Джерело: kvedomosti.com

Начальник екології у місті припускає, що неприємний запах може виникати через злив нечистот від цехів по забою великої рогатої худоби та свиней.

Про це йшлося під час оперативної наради луцького міського голови Миколи Романюка у вівторок, 13 вересня.

Начальник відділу екології Анатолій Гламазда розповів, що від лучан продовжують надходити скарги на сморід у місті, який особливо відчувається у нічний та вранішній час.

Він запевнив, що працівники відділу екології та управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради спільно з працівниками «Луцькводоканалу» двічі обстежували каналізаційну мережу вздовж річки Спалаївки в центрі міста, проте жодних пошкоджень та витоків не виявили.

Крім того, перевірили роботу каналізаційно-насосної станції №2 в районі вулиць Івана Франка та Набережної, з якої іде перекачування каналізаційних стоків з центральної частини міста на очисні споруди. Також обстежили роботу самих очисних споруд, однак порушень технологічного процесу чи інших недоліків не помітили.

За останні два місяці, стверджує Гламазда, неприємні запахи з’являються тільки у робочі дні тижня. Відтак, обговоривши питання з фахівцями держспоживслужби, санепідемслужби, ветеринарної медицини та іншими спеціалістами вирішили, що сморід може виникати під час зливання в міську каналізаційну мережу нечистот з цехів по забою великої рогатої худоби та свиней, м’ясопереробних підприємств.

Висока температура повітря в літній період і початок осені сприяє швидкому розкладу цих нечистот з появою неприємного запаху. Вони зливаються у темну пору доби у різних районах міста, попри те, що зараз тимчасово погоджено тільки два місця зливу – на вулиці Мамсурова та на вулиці Конякіна. Не виключено, що ці нечистоти можуть надходити з цехів по забою та м’ясопереробних підприємств не тільки з Луцького, а й сусідніх районів.

Анатолій Гламазда припускає, що також неприємний запах може виникати під час перекачування каналізаційних стоків насосними станціями, коли на них вимкнена система вентиляції. А також сморід може розповсюджуватися з самих очисних споруд, що знаходяться в районі Вишкова. На поширення неприємного запаху впливає також стан атмосферного повітря, температура, швидкість та напрямок вітру.

Проте міський голова Микола Романюк вважає, що причини смороду не встановлені, оскільки перекачування стоків відбувалося і раніше, проте стільки скарг від містян не надходило. Він вважає, що зі сторони влади неприпустимою є відсутність інформації та бездіяльність стосовно вирішення проблеми.

«Причини не встановлені, є у нас багато питань. Будемо вважати, що ми просто отримали інформацію і продовжимо цю роботу. Треба знайти винуватих, не можна, щоб ці неприємні запахи розповсюджувалися, а влада не могла дати відповіді чому так. Причини ніхто назвати не може. Це ж не щось таке, що виникло ні з того ні з сього – має бути причина», – констатував міський голова.

Коментарі
13 Вересня 2016, 18:18
Якби ви знали паничі як смердить в Луцьку у ночі!
13 Вересня 2016, 19:33
ОЧИСНІ
13 Вересня 2016, 23:55
Яка каналізація, які стоки??? Вигляніть на вулицю. Центр вже з місяць як тільки темніє весь стає ЗАДИМЛЕНИМ. Сморід йде від ДИМУ. Принаймні в центрі. Вся владна машина не може знайти звідки вже місяць йде дим по ночам??? Чи вони просто в долі? Це ж не просто "смердить", це токсична річ!!! Ще кілька місяців так "посмердить" і не буде вільних місць в нашій міській лікарні.... А ми продовжуємо годувати нашу "владу".
Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021