Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

«Хто відповість за відсутність медсестер у школах Луцька? Директори, чиновники?» — мами учнів

13:29 08.02.2019
2082

У восьми школах Луцька нині відсутні медичні працівники, які постійно перебувають у навчальних закладах. Директор навчальних закладів кажуть, що вони не можуть вплинути на ситуацію та кивають на чиновників від медицини, а ті — на бюджет та нестачу коштів.

Про цю проблему в листі, який 6 лютого надійшов на пошту «Район.Луцьк», розповіли мами учнів школи №10.

За їхньою інформацією, у навчальному закладі приблизно 3 місяців немає шкільної медсестри.

«І це на фоні незрозумілої ситуації з кором, який то оголошують спалахом, але як почитаєш скільки людей захворіло, то більше схоже на епідемію. Хто буде стежити за здоров'ям наших дітей? Хто відповідатиме, якщо дитина на перерві травмується і вчасно не отримає допомогу? Директор? Начальник управління освіти?» — запитують мами.

Водночас, за їхнім твердженнями, схожа ситуація і в школах №№ 11 та 15, де близько трьох місяців шукають медичного працівника.

«Дуже прикро, що в деяких школах директори дійсно турбуються про дітей і колектив. От в 9-ій школі влаштували навіть, як писала преса, тотальну вакцинаці. А що роблять директори наших шкіл? Куди дивляться Олег Михальчук (директор 10-ї школи, - ред.), Наталія Гаць (директор 11-ї школи, - ред.) та Олег Гребенюк (директор 15-ї)? Хто відповість за відсутність медсестер у наших школах: директори, чиновники?» — йдеться в листі.

ЩО КАЖУТЬ ПРО ПРОБЛЕМУ ПОСАДОВЦІ

Директор школи №15 Олег Гребенюк підтвердив, що така проблема існує і не лише в підпорядкованому йому навчальному закладі. Та запевнив: її вирішення не в компетенції директора. Мовляв, медсестер направляють у школи з комунального закладу «Луцька міська дитяча поліклініка».

«На превеликий жаль, я не можу їх призначати... Я дуже стурбований цією ситуацією... Ми чекаємо поки нам пришлють працівника», — додав він.


Екс-директор школи №24 Юлія Гринчук вважає, що така ситуація є ненормальною. Мовляв, раніше навіть якщо медсестра не могла з'явитися на роботі, то їй відправляли заміну.

«Це ненормально...», — зауважила вона.

Головний лікар комунального закладу «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Ліщинська розповіла «РайонЛуцьк», що медичних працівників немає у восьми школах міста. А пов'язано це з відсутністю коштів у бюджеті.

«Щомісяця звільняється 4-5 медичних працівників середньої ланки. Люди шукають більшої заробітної плати і йдуть», — мовила вона та додала, що вирішення проблеми залежить від бюджету.


ЯК ВИРІШУЮТЬ ПИТАННЯ МЕДПРАЦІВНИКІВ У ПРИВАТНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Засновниця приватного закладу дошкільної освіти «HAPPY KIDS CLUB» Валентина Галущак каже, що в штаті закладу є медичний працівник.

«Але треба розуміти, що медпрацівник як і у школі, так і в садочку забезпечує (окрім первинного огляду, ведення усієї відповідної документації) надання лише грамотної і вчасної первинної допомоги. А навички і вміння надання такої допомоги повинні бути у всіх вихователів і вчителів. Увесь наш персонал проходив навчання в Товаристві Червоного Хреста України з надання першої допомоги», — розпвіла вона.

«...як на мене, проблема забезпечення закладів освіти медпрацівниками є, швидше, питанням організаторських здібностей керівників таких закладів і належного фінансування», — додала Валентина Галущак.

Читайте також: У луцькій гімназії вакцинують працівників

Загрузка...
Коментарі

оксана

13:49 08.02.2019

Готуйтесь до того, що медичних сестер незабаром в Україні не буде зовсім: старше покоління піде на пенсію, а молоді поїдуть на більші гроші в Європу. За 3 тис. гривень працюйте самі.

Мама

14:47 08.02.2019

Та ви подивіться скільки коштів "списується" на так-звані псевдо-патріотичні заходи, а людям заплатити нормальну зарплату, то немає коштів. Отака країна

наталі

22:40 09.02.2019

стільки відповідальності за таку мізерну оплату,звісно медики шукають ліпшого.Зарплата 3000,чому йти на таку роботу,щоб думати як ще заробити кошти на життя

20 травня
Сьогодні
Вчора
18.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин