Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

"Мучо ґусто, фантастіко!" - іспанець про фест у Луцькому замку

16:00 29.05.2015
1061

Старе місто гуртувало довкола себе місцевих і туристів, адже фестиваль "Замок Любарта: колиска об'єднаної Європи" було чутно ще на Кафедральній площі, втім, значно цікавіше було всередині - у внутрішньому дворі Замку.

До уваги присутніх представили нові видання історичних книг, виставки образотворчого мистецтва, майстер-класи сучасних авторів етнопромислів, якісний українськомовний музичний супровід.

Молода сім'я із Тернополя захоплена атмосферою Луцького замку - сьогодні вони вже встигли побувати в Дубно і Тараканівському форті "Прекрасно як для фіналу мандрівки" - наголосила панянка Софія.

Мене готували до того, що після Львова - Луцьк мене не здивує. Але я навіть не знаю, чому так казали. Я зачарований тутешньою гармонією і затишком. Зізнаюся, що в Іспанії немає нічого подібного до вашого замку. Я щасливий, що опинився тут саме зараз, на час фестивалю - Давід, корінний іспанець

Художній майстер Володимир Кусик не дивується, що його локація так притягує гостей фестивалю.

Гончарство для мене навіть не є професією. Радше - це покрликання бути вірним мистецтву. Саме слово гончар наголошуєна причетності майстра до чар. - Володимир Кусик, гончар

За словами майстра, інтерес до гончарної справи є виявом людської тяги до надр підсвідомого, магії, архетипних зарядів досвіду вiд пращурів.

Європейські монархи прибули сюди, аби спільними зусиллями перемогти агресора, коли настане час. Сьогоднішнє наше завдання - пам'ятати це і поводитися так, щоб і сумінвів не виникало, чи європейці ми. - Віталій Стрільчук, управління культури Волинської облдержадміністрації

Висловлюю велику вдячність учасникам фестивалю і всім, хто прибув та підтримав нас. Я радий за те, що такі культурні події мають місце в нашому місті. - Павло Рудецький, адміністрація Державного історико-культурного заповідника

11-річний Денис випробував мало не всю зброю з виставки, зупинився в цій позиції, підбуривши інших хлопчаків на гасло "Слава Україні! Героям слава!" на честь наших вояків.

Закохані в історію Іван Стельмах та Дмитро Березюк з гумором розповідають цікавнки про Середньовіччя дітям і допитливим гостям фестивалю.

Дух єднання оповив Луцький Замок.

Ярослава БЛИСКАВИЦЯ

;
Загрузка...
Коментарі
19 вересня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин