Безробітним лучанкам розповіли, як протидіяти домашньому насильству

30 Січня 2019, 16:25
1643

На базі  Луцького міського центру зайнятості, в рамках реалізації Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»,  відбувся семінар із гендерних питань, мета якого – роз’яснити жінкам механізми захисту їхніх прав, в тому числі, й у випадках домашнього насильства.

Участь у заході взяли фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області разом із партнерами – спеціалістами  Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Під час заходу безробітні жінки  детально ознайомились із своїми правами, зокрема на працю, перевагами легальної зайнятості, вимогами щодо тривалості  страхового стажу для отримання права на пенсію тощо.

Головний спеціаліст відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ірина Кушпетюк окрему увагу присутніх акцентувала на актуальній на сьогодні темі домашнього насильства.  

Жінки отримали інформацію про форми домашнього насильства, спеціальні заходи, які застосовуються до кривдника, а також про те, де і як отримати допомогу. Разом із тим, дізналися, що 11 січня 2019 року набрали чинності зміни в Кримінальному кодексі України, які передбачають кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

Серед учасників семінару було розповсюджено тематичні буклети із циклу «Я МАЮ ПРАВО!» та про систему безоплатної правової допомоги в Україні з необхідними контактними даними.

Нагадаємо, домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи в шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство,  у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Довідка

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:[email protected]

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел. (0332) 770717, e-mail: [email protected]

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).





 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром