Управління освіти Луцькради закупить овочі у «своїх» фермерів

22 Січня 2019, 14:25
Начальниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко 3901
Начальниця управління освіти Луцької міської ради Зіновія Лещенко

Із фермерським господарством укладуть договір за переговорною процедурою на 1,837 мільйона гривень. Закуплять овочі для 40 дитсадків та табір «Ровесник». За збігом обставин, електронна пошта управління освіти Луцькради та фермерського господарства – ідентична.

Оголошення про те, що фермерське господарство «Міхалєвичі» визначили переможцем, хоча він і був єдиним учасником відкритих торгів оприлюднене вчора, 21 січня, у системі публічних закупівель «Prozorro». Із фермерським господарством було проведена переговорна процедура, — пише Волинь Online.

Із системи «Clarity Project» (база даних і система аналітики публічних закупівель «Prozorro») ми проаналізували, що електронні адреси управління освіти Луцькради та фермерського господарства «Міхалєвичі» однакові – [email protected] та [email protected] Різниця лише у маленькій та великій літері, що не відіграє ніякої різниці у системі «Gmail». Раніше про такий збіг електронних адрес управління освіти Луцькради та учасників закупівель уже з’являлася інформація у ЗМІ.Управління освіти обґрунтувало переговорну процедуру таким чином, що відповідно до річного плану державних закупівель управління освіти Луцької міської ради на 2019 рік замовник запланував проведення закупівлі буряка, моркви, цибулі, капусти, огірків та помідорів. Тендерний комітет 29 листопада 2018 року обрав процедуру відкритих торгів. На участь у торгах подали свої пропозиції тільки один учасник. Відповідно до абз.4, п.1, ст. 31 ЗУ «Про публічні закупівлі», якщо на участь у торгах подали менше двох тендерних пропозицій, то торги відміняють. Отож, 14 грудня 2018 року торги відмінили. Тендерний комітет 20 грудня 2018 року знову обрав процедуру відкритих торгів. Знову на участь у торгах подався лише один учасник.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі», якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасників не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації застосовується переговорна процедура закупівлі. Як наголошує управління освіти продукти для харчування дітей вкрай потрібні, отож вирішили укладати договір із фермерським підприємством «Міхалєвичі».

Отож, на суму 1,837 мільйона гривень закуплять 42,1 тисячі кілограма буряка, 25,35 тисячі кілограма моркви, 20,55 тисячі кілограма цибулі, 47,2 тисячі кілограмів капусти, 11,3 тисячі кілограмів огірків та 11,6 тисячі кілограма помідорів.

Наразі інтернет-виданню «Волинь Online» не вдалося отримати коментарі ні в управління освіти Луцькради, ні у фермерського господарства. Ми надішлемо відповідні запити та опублікуємо відповідь, яку отримаємо.

Фермерське господарство «Міхалєвичі» зареєстроване у селі Милушин, за адресою вулиця Хутірська, 1. Засновники – Анатолій Михалевич та Дмитро Михалевич. 

Як стало відомо із системи «Clarity Project», фермерське господарство було уже учасником у 135 закупівлях. Переможець — у 70 закупівлях на суму 7,595 мільйона гривень. Має підписаних 69 контрактів на суму 5,758 мільйона гривень. Продавало свої товари, як для лікарень, так і для комунальних закладів освіти. В управління освіти Луцькрали господарство виграло уже чотири тендери на суму 4,798 мільйона гривень.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА 

Коментар
28/11/2021 Неділя
28.11.2021
27.11.2021