Старе місто: влаштували «Князівський бенкет»

20 Серпня 2016, 21:27
2940 Джерело: Таблоїд Волині

У День міста лучанам запропонували поглянути на Луцьк з іншого боку – через призму великого середньовічного Лучеська.  Сміливі лицарі, куртуазні дами, гордовиті коні та вина з князівських погребів – кожна дрібничка творила колорит фестивалю  середньовічного духу «Князівський бенкет».

Свято розпочалося урочистою ходою лучан, гостей та вершників на баских конях від Братського моста до Замкової площі, де сам князь Вітовт звернувся до своїх вірнопідданих городян з вітальним словом, пише Таблоїд Волині.

«Ви, люде добрий, є золото, є мій трон, є мамона, є земля, на якій будується вільна, успішна, впевнена держава. Це місто є місцем горнім, а люди ці – прототипами ангелів! Всі монархи Європи сьогодні взирають на цю землю, всі могутні мужі направили стопи до Лучеського замку. Всі ми – точка відліку на карті Європи, навколо якої виростають подібно бджолам крила для вільного польоту. Слава великій землі і людям, що носять у собі трон величі князівської», – гордо мовив князь Вітовт.

«Слава великому князю! Слава Вітовту!», – лунало навколо, і ще більше занурювало в атмосферу дійства.

Серед глядачів думки розділилися: дехто розповідав, що давно мріяв побачити таке дійство на власні очі, інші емоційно вигукували, що атмосфера провокує в них мурашки по шкірі, але були й ті, що казали, ніби костюми і лінії поведінки персонажів не достатньо автентичні.

Князь Вітовта передав слово бургомістру Миколі Романюку, який привітав лучан з Днем міста та побажав бачити зброю лише в історичних постановках та фестивалях.

Окрім того, посол Київського князівства та бургомістр луцький підписали історично важливу хартію про мир та добрі наміри. Текст угоди зачитали мовою XV століття.

Середньовічні образи втілили реконструктори з київського «Парку Київська Русь», луцького клубу історичної реконструкції та фехтування «Айна Бера».

Вища школи верхової їзди «Каретний двір» зі Львова продемонструвала верхи на конях різні елементи та вправи: серпантин, шикування по двоє, просічки тощо.

Продемонстрували, також, турнір між лучником на коні та пішим воїном, в якому останнього смертельно поранили.

Втім, відвага журналістки Таблоїда Волині, несміливий поцілунок і джерельна вода допомогли загоїти рани доблесного лицаря.

Князь Вітовт провів над охочими дівчатами та хлопцями церемонію наречення князями і княгинями, тож тепер у луцьких родинах житимуть особи монаршої знаті.

Лучани змогли побачити середньовічні забави, лицарські турніри, спробувати медовухи, князівського вина та квасу, а також взяти участь у конкурсі середньовічного костюму та  виграти путівку на автобусний тур на двох до Відня та Будапешту.

До речі, до пізнього вечора лучани зможуть відвідати монетний двір, взяти уроки каліграфії, постріляти з лука, спробувати сили у бойовому танку, насолодитися середньовічною кухнею, випробувати себе у майстер-класах, спортивному квесті та ще багато всього автентичного і веселого. А розважатимуть гостей гурти «Жовтий човен» та «Чорні черешні». 

















1













Текст і фото: Юлія ФІНКОВСЬКА 

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].​

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024