Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Реформа енергоринку застала луцьких комунальників зненацька

22:22 18.01.2019
804

Керівництво комунальних підприємств у Луцьку намагається розібратися, як діяти в умовах реформи енергоринку.

Про це йдеться у сюжеті Сфера-ТВ.

Ще з 2011 року Україна зобов'язалася дотримуватися так званого Третього енергопакету Європейського Союзу, адже має дати можливість українцям працювати за єдиними правилами є енергоринком ЄС. Поступово і зі скрипом, реформа, все таки рухалась. Зокрема, в червні 2017 року набрав чинності закон «Про ринок електричної енергії», що передбачає створення конкурентного енергоринку, коли існуючі обленерго розділяють з метою відокремити виробництво електроенергії від її передачі.

Закон «Про ринок електричної енергії» зобов'язує універсальних постачальників в обов'язковому порядку постачати електрику населенню і малим непобутовим споживачам. Усім іншим абонентам доведеться обрати нового незалежного електропостачальника протягом 21 дня. На Волині від ПрАТ «Волиньобленерго» відокремлено ТОВ «Волиньенергозбут», яке й отримало ліцензію на постачання електроенергії.

Кожна установа сама обирає для себе постачальника електроенергії. Якщо фірма не має заборгованостей, то послуги їй надаватимуть безперешкодно. Переобрати постачальника теж можна, але тут нюанс: необхідно повністю розрахуватися з попереднім.

Для тих, хто так і не знайшов, де купувати енергію з якихось причин, є так званий Постачальник останньої надії. Наразі це Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго». Компанія надає послуги проблемним споживачам, або тим, що не змогли обрати постачальника. До слова, електроенергія у Постачальника останньої надії - найдорожча.

Стосунки з Постачальником останньої надії загрожують багатьом комунальним підприємствам, що мали раніше збої у розрахунках за електроенергію. До прикладу, як «Луцькводоканал».

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк зазначає, що контактів з представниками Постачальника останньої надії поки не мали. До цих пір - жодного дзвінка, жодних перемовин, жодного договору.

Віктор Гуменюк обурюється, мовляв платити шалені гроші і бути в хисткому становищі - не вихід – підприємство так працювати не може, мають бути чітко визначені договірні стосунки.

Ще на двох комунальних підприємствах Луцька - активних споживачах електроенергії – ДКП «Луцьктепло» та Луцькому підприємстві електротранспорту – у коментарях відмовили. Вочевидь, їх теж зміни заскочили зненацька.

Детальніше – у сюжеті.

Читайте також: Ігор Лапін: Необхідно думати про енергетичну самостійність Луцька

Загрузка...
Коментарі
24 червня
Сьогодні
Вчора
22.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин