Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
ОПОРА фіксує порушення
ОПОРА фіксує порушення

У Луцьку фіксують порушення у веденні передвиборної агітації

09:41 11.01.2019
1184

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області звернулися із заявою до правоохоронців через порушення правил ведення передвиборної агітації кандидатом на пост президента Андрієм Садовим («Об’єднання «Самопоміч»).

Про це повідомляють у Громадянській мережі ОПОРА.

Так, у Луцьку станом на 10 січня на вулицях міста розміщені білборди Андрія Садового, які не містять вихідних даних, як того вимагає законодавство. Після реєстрації ЦВК кандидатів на пост Президента, починаючи з наступного дня після реєстрації, вони вступають в нову фазу юридичної відповідальності.

Андрія Садового зареєстрували кандидатом у Президенти України відповідно до постанови ЦВК від 8 січня 2019 року. Таким чином, розміщення відповідних агітаційних матеріалів може містити ознаки порушення частини 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України». Тож спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулися до поліції із заявою щодо порушення правил ведення передвиборної агітації кандидатом на пост Президента України.

У коментарі ОПОРІ керуючий справами Волинської обласної партійної організації «Об’єднання «Самопоміч» Костянтин Зінкевич розповів, що розміщенням матеріалів на білбордах у партії займалися централізовано, тобто обласна організація не має до цього стосунку.

«Для мене новина, що там не зазначено вихідних даних. Білборди розміщені по всій країні і в який спосіб центральний офіс «Самопомочі» домовлявся про це із рекламним агенціями і чому це трапилося – я не знаю, але з’ясую… Не можу коментувати, бо не маю повної інформації», – зауважив партієць. З’ясувати, хто відповідальний за розміщення білбордів та отримати відповідну інформацію, за його словами, можна через центральний офіс партії.

Зателефонувавши на «гарячу лінію» «Об’єднання «Самопоміч», ОПОРА отримала номер телефону особи, відповідальної за розміщення матеріалів партії на білбордах, зокрема, Волинської області. Однак на дзвінки ніхто не відповів.

Нагадаємо, що згідно із частиною 16 статті 64 цього ж закону забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Розповсюдження під час виборчого процесу відповідних матеріалів без вказаних даних, згідно з частиною 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Луцький телеканал критикує Порошенка та рекламує кандидатів у Президенти

Загрузка...
Коментарі
17 жовтня
Вчора
15.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин