Найсильніша людина країни та інші спортивні події на День міста

24 Серпня 2015, 12:01
2938 Джерело: Фото Сергія Романюка з Фейсбук

З нагоди 930-річчя Луцька в місті, крім культурних, відбулося ще й багато спортивних заходів, для яких перекрили рух на проспекті Волі.

Першими змагатися почали спортсмени із враженим опорно-руховим апаратом. У перегонах на хендбайках та інвалідних візках взяли взяли чоловіки і жінки з різних міст України. Стартували спортсмени із обмеженими фізичними можливостями від головного корпусу СНУ ім. Лесі Українки, їхали по проспекті Волі до вулиці Шопена і поверталися назад до старту, який і став фінішем.

Далі відбувся велопробіг, у ньому взяли участь кілька сотень лучан та гостей міста.

Весь день біля пам’ятника Шевченкові грали у стрітбол - вуличний баскетбол на одне кільце. В змаганнях брали участь 27 команд (по 4 гравці в кожній) з Волинської та Рівненської областей.

Команди були розділені на чотири категорії:

• дівчата,
  • хлопці 2001 року народження і молодші,
  • юнаки 1997 року народження і молодші,
  •  дорослі.

Але хлопці 1997 року народження змагалися за медалі на рівні із дорослими командами.

Перше місце в категорії 2001 року народження і молодші – посіла команда «Кіл» із Маяків, друге  – збірна комадна Жидичина, а третє  – команда «All star» із Луцька.

Серед дівчат першими стали «Бобренята» із Кузнецовська, друге місце посіла команда «Бобри» (Кузнецовськ), а третє місце  – команда «Алмази» із Луцька

Серед юнаків 1997 року народження перше місце посіла «Волинська бандьоха» з Луцька. Друге місце  – команда «Кавун» із юнаків, які тренуються в Черкасах, а один із них житель Луцька, третє місце  – «Wild west» з Рівного.

Серед  дорослих перше місце посіла збірна «Волиньбаскет» (двоє гравців грають за основну команду, а один за резевну) , друге місце «Wild west» Рівне, третє місце – «Волинська бандьоха».

Найціннішим гравцем серед 18-річних був визнаний  Максим Дейна з «Волинської бандьохи», серед дорослих – Петро Глушко, команда якого виграла дорослі змагання.

Змагання стронгменів стали найбільш відвідуваною подією в Луцьку. Всім хотілось наживо подивитись на силачів, яких раніше бачили лише по телевізору, серед яких і зірка Василь Вірастюк.

Фото Сергія Романюка з Фейсбук

У чемпіонаті зяли участь силачі не лише із України, а й з інших європейських країн:

• Володимир Рекша (Львів, 178 см, 105 кг) – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу.
  • Рафаїл Кобиляж (Польща, 195 см, 155 кг) – багаторазовий переможець змагань зі стронгмену, чемпіон Європи.
  • Лукаш Свобода (Чехія, 193 см, 150 кг) – чемпіон Чехії зі стронгмену.
  • Ярослав Апальков (Дніпропетровськ, 190 см, 165 кг) – призер чемпіонату України, призер чемпіонату світу з пауерліфтингу.
  • Олег Пилип’як (Львів, 180 см, 120 кг) – майстер спорту, чемпіон України зі стронгмену.
  • Олександр Лашин (Маріуполь, 191 см, 175 кг) – майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату світу, 5-разовий володар титулу «Найсильніша людина України».

Суддею був Андрій Бурштин (Чернівці), роль рефері виконував  Віталій Герасимов (Дніпропетровськ), ну а головним рефері був заслужений майстер спору України Василь Вірастюк. Вели змагання світовий рекордсмен Сергій Конюшок та радіоведучий Андрій Зубенко.

Силачі змагалися у шести конкурсах:

• трак-пул (потрібно тягнути в упряжці вантажівку за собою на дистанцію 20 метрів),
  • підняття колоди вагою 145 кг на кількість разів за одну хвилину,
  • прогулянка фермера - потрібно було пронести дві валізи вагою 150 кг кожна на дистанцію 20 м,
  • естафета перенесення коромисла вагою 375 кг на плечах на 20 метрів,
  • перекидання труби 300 кг на кількість разів за 90 секунд,
  • «Куля Атласа» - чотири кулі вагою від 120 до 180 кг закласти на тумбу висотою 135 см.

В результаті найсильнішою людиною країни став маріуполець Олександр Лашин, друге місце посів поляк Рафаїл Кобиляж, третім став львів’янин Володимир Рекша.

4-6 місця посіли: Ярослав Свобода, Ярослав Апальков, Олег Пилип’як.

Ще лучани могли подивитись на боксерські поєдинки юніорів Луцька та Києва у вагових категоріях: 50, 52, 54, 57, 60, 63, 66, 75, 80 кг та чоловіків у вагових категоріях: 64, 69,75, 81 кг.

Відкривав цей захід міський голова Микола Романюк. Він привітав всіх з днем міста і побажав спортивної удачі спортсменам. Також присутніх привітав і колишній тренер братів Кличків, заслужений тренер України Вадим Золотарьов, який приїхав у складі делегації спортсменів з Києва.
Також відомий тренер подарував меру Луцька боксерську рукавицю із автографами відомих українських боксерів.

На рингу було проведено одинадцять поєдинків, у яких і визначився переможці турніру. Оскільки це були командні змагання, то перемогу з  впевненим відривом здобули лучани.

Переможці та призери поєдинків були нагороджені призами, а команда-переможець отримала пам’ятний кубок.

За інформацією організаторів, боксерський турнір відвідало близько чотирьох тисяч лучан.

Всього на День міста у Луцьку відбулося вісім спортивних заходів.