Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Книга — спосіб для журналіста капіталізувати своє ім’я, — Андрій Яніцький у Луцьку

08:25 02.01.2019
241

Економічний журналіст Андрій Яніцький на West Media Forum 2018 дав колегам інструкцію як написати книгу.

Андрій є співавтором масштабного розслідування про ПриватБанк , яке вже двічі перевидавали.

«Приватна історія. Зліт і падіння найбільшого приватного банку України» здобула неабиякий успіх не тільки серед фахівців, а й серед людей, далеких від банківських справ.

Більше про книгу читайте у матеріалі: Пастка від Коломойського, кримські бандити, реклама Сердючки та інші причини почитати книгу «Приватна історія»

Андрій Яніцький має 12 років досвіду роботи у економічній журналістиці, 9 років очолював відділ економіки видання «Лівий берег». У 2017 році за версією інвесткомпанії ICU був визнаний кращим фінансовим журналістом України.

Також Андрій Яніцький відстежує процеси у окупованому Криму, зокрема є керівником проекту «Диктофон» (аудіопередачі про Крим). Був послом в Україні сервісу з візуалізації даних Infogr.am.

«Журналіст має капіталізувати своє ім’я і намагатися зберегти свій досвід в більш серйозному форматі ніж, наприклад, стаття», — розпочав виступ Андрій Яніцький.

Перший і головний крок — це ідея і її реалістичністю.

«Тема має захоплювати вас особисто. Змушуйте себе сідати і писати. Звісно, ідея має захоплювати не тільки вас, а ще й видавців», – переконує автор.

З досвіду журналіста, співпраця з видавцями - половина успіху. Їх треба запевнити у тому, що тема майбутньої книги справді продається. Тоді залишиться лише спостерігати, які видавництва погодяться взятися за проект та вибрати те, чиї умови вам подобаються найбільше.

«Можливо, у вас не буде якихось технічних можливостей, не вистачає часу, джерел інформації. Тоді треба пошукати іншу тему», – розповів Яніцький.

Важливим кроком створення якісного продукту є адекватне розмежування робочого і неробочого часу.

«До написання книжки треба підготуватися технічно, це надзвичайно важливо. Технічна робота має бути впорядкованою», — запевнив журналіст.


Книжка потребує не лише колосальних зусиль, але й чимало коштів. Навіть якщо видавці погодилися взяти на себе всі витрати, це не означає, що не треба буде вкладати зовсім нічого.

«Найскладніше в цій роботі — не написати книжку, а погодити усі деталі, наприклад вибрати обкладинку», – переповідає журналіст нюанси художньо-технічного оформлення.

Останній крок — знайомити свою книгу з її потенційними читачами. Поширення у соцмережах, зустрічі у книгарнях – усе це дуже важливо.

«У видавця таких книжок – двісті-триста, а у вас – одна, чи може, друга, тож ви точно більше у цьому зацікавлені», – порадив Андрій Яніцький.

Більше читайте у матеріалі: У Луцьку відгомонів третій West Media Forum

Загрузка...
Коментарі
22 березня
Сьогодні
Вчора
20.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин