Цитатник «Бандерштату»: жахи історії з уст ветеранів УПА
Ветерани УПА пригадали важкі моменти своєї життєвої історії та підняли бандерштатівську молодь на підсумковий гімн.
***
Ольга Лавренчук
Мені було 20 років. Я була в повстанцях. Допомагала хлопцям зв’язковим з 1942 року…Все, куди казали носити, я носила. Мене арештували в 1944 році. Дали 10 років…В Україну не пускали. На роботу не брали ніде..
***
Антон Костюк
Три роки був зв’язковим. Мав зв'язок зі Львовом і Рівним…Це було протягом трьох років. В 1950 році мене зв’язківець видав… Нас з батьком арештували і в 1951 році судили, дали 25 років..
Якось зробилась така кумедія. Пішли хлопці збирати колоски. Один назбирав п’ять кілограм, інший сім. Їх зловили. Дільничний сказав мені стерегти. Я їх вивів, кажу, втікайте скоріше. Дільничний прийшов, кажу, повтікали. Він хлопців знайшов і їх судили. Одному дали п’ять років, іншому – сім…
***
Софія Королик
Нас було шестеро. Всі закінчили сім класів, після того вчилися в Луцьку…В 1948 році мого брата арештували за те,що він вів націоналістичну пропаганду серед студентів…Йому дали 25 років… Ми стали ворогами народу…Відправили нас далеко за Сибір…
Ми їхали в товарних вагонах кілька місяців. Їсти не давали, пити тільки на великих станціях…
Відправили в тайгу. Нас усіх судили і казали, щоб підписалися, що сюди приїхали на вічно. Ми виступили проти і сказали, що ніколи не підпишемося…
Після смерті ката Сталіна нам стало трохи легше… На батьківщину повернулися в 1956 році.
***
Віра Рябко
Пережила жахіття польсько-українського протистояння. На моїх очах мати з батьком викопували дідуся, який був зарубаний і бабусю, яку кинули на нього живою…
***
Таїсія Новак
Спалили наше село вщент. Зібрали людей в одну клуню і спалили живцем.
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Луцьк» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром