Владика Михаїл розповів, чому Різдво в Україні має бути 7 січня

18 Грудня 2018, 14:04
Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл 16966
Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл вважає, що дату святкування Різва Христового не можна змінювати.

Про це йшлося 8 грудня під час прес-конференції владики.

«Це питання болючіше навіть за Об’єднавчий собор. Моя думка – ми маємо залишатися так, як ми звикли. Це питання не на часі. Всі церкви святкують Різдво Христове 25 грудня. Тільки за різними календарями, тому в одних припадає на 25 грудня, в інших на 7 січня. Коли святкувати — це ваше бажання», — зауважив владика.

За його словами, такий абсурд заведений з часів Радянського Союзу.

«Не треба наразі піднімати календар, інакше це розділить суспільство. От ми святкуємо Новий рік від Різдва Христового, то як ви можете відзначати це свято, як ще не було Різдва Христового», — додав митрополит.

Читайте також: «Стояло питання: або я і моє его, або Україна», — владика Михаїл про відмову балотуватися на митрополита Єдиної церкви

Коментарі
18 Грудня 2018, 16:44
"От ми святкуємо Новий рік від Різдва Христового, то як ви можете відзначати це свято, як ще не було Різдва Христового" - це ж означає, що логічно святкувати Різдво 25.12. То якесь протиріччя в словах виходить. Автор новини сам зрозумів що написав?
18 Грудня 2018, 17:31
Давайте приєднаємось до цивілізованого світу, святкуємо Різдво 25 січня! Подальше від орди у всіх питаннях!Слава Україні!
18 Грудня 2018, 18:12
Украине просто необходимо раз и навсегда, резко уйти от кацабстана. Не надо бояться козломордых. Мы украинцы, пусть мы разные, но мы укринцы. Кому не нравится наша страна--пусть мирно ее покинет, но руського мира здесь не должно быть в принципе.
19 Грудня 2018, 01:29
Отож бо й воно...як же можна посеред посту різдвяного відзначати новорічне застілля...їй бо:)))) моя бабця б точно зомліла....адже вона відзначала спочатку різдво та коляду...а тоді вже новоріччя
19 Грудня 2018, 05:18
Давно вже пора святкувати Різдво 25грудня.Наші предки так святкували до 1918р.Украінці вже давно чекають коли це буде.Подумайте добре-Бог два рази не народжувався.Різдво має святкуватися разом з цілим світом.
25 Грудня 2018, 13:14
Однозначно, Різдво мусимо святкувати 25 грудня, тому мені дивною видається думка владики про те, що не потрібно переносити Різдво з 7 січня.
26 Грудня 2018, 00:16
Ніякого абсурду нема. "От ми святкуємо Новий рік від Різдва Христового, то як ви можете відзначати це свято, як ще не було Різдва Христового" Якщо Різдво святкувати 25 грудня, то виходить, що воно не на початку року, а в кінці і виходить що від Різдва Христового проходить всього 6 днів до нового року, якщо Різдво святкувати 7 січня, то від Різдва до нового року проходить майже рік. і тому можна сказати минув рік від Різдва Христового і тому це логічно.
01 Січня 2019, 20:11
Знову, як і триста років тому, хочуть задушити давнє українське православ'я та її астрономічну основу, дану Правою!<br/>І при чому тут юліанські та григоріанські календарі?<br/>Бо ціль - зруйнувати основу української ментальності та державності!<br/>Схоже, єзуїти знову підсовують нам чергову облуду - http://forum.lvivport.com/xfa-blog-entry/chi-mozhe-25-grudnja- <br/>vvazhatis-pravoslavnim-rizdvom.698/
01 Січня 2019, 22:50
Щось тут владика Михаїл заплутався...
02 Січня 2019, 17:38
не треба забувати про 14 січня якщо різдво 7 січня то новий рік 14січня.
02 Січня 2019, 23:20
Приємно, що є такі розсудливі люди, в більшості коментарів з дуже логічним мисленням.... Бо поставте собі запитання, а чому Костянтинопільська Церква та інші православні Церкви святкують Різдво 25 грудня? Та ж на ту тему вже досить написано. Невже так важко включити мислення...?
03 Січня 2019, 21:50
Владика, але в цьому питанні безграмотний.
07 Січня 2019, 16:40
Майбуть надто суттєве питання для вирішення. Новоліття в церкві відзначають у вересні. Новий рік 1 січня започаткував Петро І. На рівненщині ялинку ставлять в хату перед Різдвом а не Новий рік. Хто дотримується посту тому холодець з олів'є 31 грудня не потрібний. Кожен обирає сам!
10 Січня 2019, 12:51
Безбожникам Новий рік -1 січня, Різдво-7 січня. Для віруючих спочатку Різдво, потім Новий рік.
11 Січня 2019, 01:02
Логічно,чому всі забули про Новий рік 14 січня після Різдва Христового!Моя бабуся покійна навпаки казала,що 1 січня то маскальський новий рік,бо православні ще постять і ялинку ставлять на Різдво,а не 1 січня і салюти б'ють і дід мороз ходить!
11 Січня 2019, 14:21
Прочитавши коментарі, не можу не зауважити, що насправді суперечки щодо святкування Різдва Христового полягають тільки в політичній площині. Якщо ми хочемо жити за календарем, за яким живе увесь цивілізований світ, то Свято Різдва потрібно святкувати за новим стилем 25 грудня. Це дійсно віддалить ПЦУ від російського православ'я. Якщо ж ми підходимо з духовної Біблійної точки зору, то дата святкування Різдва Христового не має значення, адже вона невідома достеменно. Господь не наголошує в Євангеліях на дату тому, що Син Божий існує вічно і не має дати народження. Це дуже добре показують тексти з Євангелії від Івана 1:1-4,14. Тут сказано, що Син Божий (Слово) існував вічно і Він є Творцем усього, але більш як 2000 років тому Він втілився, тобто з'явився у людському тілі, щоб показати людям Божий характер і прийняти покарання за гріхи людства, давши людям можливість прийняти прощення і життя вічне. І тут важливо те, що Христос зробив, а не дата. Адже метою християнина повинно бути те, щоб прийняти прощення Боже і дати Христу можливість зробити в людині те, що Він зробив понад 2000 років тому: втілитись, тобто змінити характер людини за образом і подобою Божими, щоб характер людини, яка стала християнином (християнкою) став схожим на характер Того, Чиє Ім'я вона носить - характер Христа. І це не миттєва, не одноденна дія, а, частіш за все, це займає все життя!
11 Січня 2019, 21:19
Ви,Ігор, вірно все написали, бо дискусія навколо дати народження Ісуса Христа, це ламання списів. Подію Його народження потрібно сприймати умовно і духовно, бо як каже ап. Павло : &quot;... буква вбиває, а дух оживляє.&quot;