Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У луцькому виші презентували проект студентів-архітекторів про міста України

09:27 07.12.2018
731

Кафедра дизайну і архітектури представила у стінах Луцького національного технічного університету архітектурно-мистецький студентський проект «Свідки минулого в житті сучасності».

Дійство влаштували 6 грудня, — повідомили у виші.

Декан факультету будівництва та дизайну Олександр Бондарський розповів, що це виставка робіт студентів групи АМ-21 (архітектори), яка була створена під керівництвом куратора проекту Зоряни Рубан-Головчук.

«Роботи присвячені тематиці Луцька, Львова, Києва, тобто зображена їх архітектура. Особливість цієї виставки полягає у тому, що ми вперше в історії університету презентуємо роботи студентів, які навчаються на архітекторів. Додам, ця спеціальність, яку Луцький НТУ здобув два роки тому, є унікальною для будь-якого закладу вищої освіти. Я особисто, як декан, горджуся студентами та їхнім куратором», — мовив він.

Потому проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах привітав присутніх з відкриттям виставки:

«У нашому університеті постійно було біля 30 спеціальностей, але найбільшою моєю заповітною мрією, попри те, що я економіст, була саме «Архітектура». Це ніби квінтесенція, еліта технічного ЗВО (заклад вишої освіти, - ред.). Дуже радію бачити результати нашої діяльності та вашої небайдужості до тієї справи, яку ви хочете освоїти. Вітаю вас і бажаю на цьому не зупинятися!».

Завідувач кафедри дизайну та архітектури Оксана Пасічник зауважила, що роботи здобувачів освіти цієї спеціальності – це перші здобутки університету у цій сфері не тільки на теренах Волині, а й України:

«Зоряна Миколаївна організувала студентів на виставку архітектурного рисунку, яка відбулася в Полтаві, де молодь отримала першу та дві других премії. Також вони нещодавно відзначилися у Львівській політехніці, а це у західному регіоні найстаріша архітектурна школа, отримавши третє місце за проекти архітектури кварталу. А змагалися наші другокурсники з магістрами-архітекторами! Це дуже хороші здобутки. Попереду нас обов’язково чекають нові перемоги!».

А куратор проекту Зоряна Рубан-Головчук наголосила, що усі ці здобутки — лише перші кроки. Вона розповіла, що роботи студенти готували впродовж півтора навчальних років:

«Певні теми були задані, інші вони вигадували з власної ініціативи. У нас є і кольорові, і чорно-білі варіанти живопису, рисунків та графіки. Чому ми підготували ці роботи? Студенти мусять вміти зображати архітектуру, це потрібно, адже комп’ютери - комп’ютерами, але намальоване від руки більше ціниться замовниками. Це вміння, думка, викладена вже і за будь-яких умов. Це перше.

Другим завданням для нас було зорганізуватися. Насправді ми зі студентами з перших днів знайшли спільну мову та контакт, поставивши перед собою ціль максимально побачити та вивчити архітектуру у різних куточках України та світу. Ми малюємо скрізь, у всіх подорожах. Дуже вдячна студентам за активність, ми відверто не сподівалися на призові місця, побачивши результати – я не повірила своїм очам».

Насамкінець Зоряна Рубан-Головчук вручила дипломи за призові місця переможцям конкурсів.

Загрузка...
Коментарі
17 липня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин