Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Алла Надточій
Алла Надточій

Я б до питання платного навчання дітей з сіл в школах Луцька не поверталась, — депутатка

10:32 01.12.2018
436

Депутат Луцькради Алла Надточій вважає, що питання щодо оплати навчання дітей у школах та садочках міста, батьки яких не прописані та не платять податків в місті, не повинне вирішуватись суто в стінах Луцькради.

На думку депутата, такі речі, в першу чергу, потрібно обговорювати двом управлінням освіти – міському та обласному. Їм би варто було вирішити питання із субвенціями та визначити шлях фінансування навчання школярів, батьки яких не зареєстровані в Луцьку, — пише ІА Конкурент.

До того ж, на думку депутата, достеменно визначити, в кого є прописка, в кого ні - теж не вийде. Оскільки, відповідно до нових вимог законодавства, батькам першокласників достатньо було показати договір оренди житла, який засвідчував, що вони територіально проживають поруч з певною школою. Та й сама прописка часом не збігається із місцем проживання, бо можуть бути люди прописані десь в Шацьку, а проживати з дітьми в Луцьку, чи навпаки з луцькою пропискою жити деінде.

«Неможна прив’язуватись до прописки», — переконана депутатка.

За її словами на кожну луцьку школу можна по різному вивести коефіцієнт того скільки витрачається коштів на одну дитину і, відповідно, будуть різні субвенції. Адже, наприклад, в одній школі півтори тисячі учнів, в другій — більше як дві тисячі учнів, а в третій може бути 500. Тобто є школи з меншим наповненням, а є переповненні.

«Вони ж (управління освіти Луцькради — К.) взяли всіх школярів і розбили порівну всю суму. Але це неправильно бо, скажімо, в одних школах 25 гривень може йти в день на дитину, а в іншій, де менше учнів, умовно 200 гривень. Ось несправедливість таких рішень, які треба було б зовсім на інших рівнях обговорювати», — сказала Алла Надточій.

Алла Надточій зауважила, що неправильним є й те, що в цей проект рішення долучили й позашкільну освіту в розрізі музичних та спортивних шкіл. Адже якщо поряд з школами та садочки нелогічно включати заклади позашкільну освіти. Адже там і так платять за заняття навіть міські діти, і небагато учнів займаються безкоштовно.

«Я б до цього питання не поверталась і поставила на ньому червоний хрест. Хіба що ми можемо до цього повернутись в розрізі спілкування з різними районними, селищними радами, ОТГ, облрадами. ОТГ могли б, скажімо, платили за «своїх» дітей, або домовитись на рівні облради, щоб вони повертали нам кошти, але в жодному разі не брати платню з батьків, бо це не справедливо і неправильно», — сказала Алла Надточій.

Читайте також: «Базарні крики» та «особисті образи», — скандал у Луцькраді

Загрузка...
Коментарі
12 грудня
Сьогодні
Вчора
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин