Лучани звернулись до архієреїв УПЦ МП із закликом підтримати визнання автокефалії

21 Листопада 2018, 11:25
Представники громадських організацій вручають звернення черговому 4431
Представники громадських організацій вручають звернення черговому

Представники громадських організацій Луцька вручили офіційне звернення адміністрації УПЦ МП у Свято-Покровській церкві. У зверненні вони закликають архієреїв підтримати визнання автокефалії та взяти участь у об’єднавчому Соборі, де обиратиму Предстоятеля Церкви.

Лучани зібрались на Площі Возз’єднання у середу, 21 листопада.

Потому вони пройшлись до Свято-Покровської церкви, щоб вручити звернення настоятелю. Проте в адміністрації його не було. Мовляв, «усі на службі». Відтак звернення віддали черговому.

Подаємо текст звернення без змін:

«В ці дні Україна перебуває в очікуванні, коли завершиться процес визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм автокефалії Українського Православ’я. Розділення, яке триває не один десяток років, нарешті може припинитись.

Проте для цього необхідно ще немало потрудитись, адже російський агресор, який у гібридній війні проти України, не соромиться використовувати Російську Православну Церкву (РПЦ), робить усе можливе, аби українці були ослаблені не лише політичними суперечностями, але й релігійними та стали легкою поживою для окупанта.

Із сумом спостерігаємо намагання РПЦ розколоти світове Православ’я, оголосити «розкольниками» усіх, хто буде молитовно спілкуватись з Вселенським Патріархом та іншими Помісними церквами, які згодні з ним у справі надання автокефалії Українському Православ’ю.

Знаючи, що перед Вами теж стоїть вибір і частина відповідальності перед Богом та Україною за долю нашої Батьківщини, звертаємось із закликом підтримати визнання автокефалії, а також взяти участь в об’єднавчому Соборі, де буде обрано Предстоятеля Церкви, який одержить довгоочікуваний Томос.

Упевнені, що саме такий шлях є канонічним,бо світло Христової віри ми одержали від Константинополя і тривалий час перебували в юрисдикції  Вселенського Патріарха».

За словами представників громадських організацій, копію цього звернення повезуть також у Володимир-Волинський.
 

Коментарі
21 Листопада 2018, 16:00
Дай Господи москалям розуму-бо прийдеться щось робити,але іншу щоку підставляти не будемо Гундяєву
21 Листопада 2018, 19:03
І правильно!! Волинські священники мають патріотами України бути, а не московських вказівок!
22 Листопада 2018, 02:17
"звернення до архієрів"-людина не вміє правильно вимовити слово Архієрей але хоче вирішувати церковні питання...
22 Листопада 2018, 02:20
А ще обурюється (у відео)що таке велике свято і нікого немає на місці-він не розуміє що свято не для того щоб з папірцями ходити а щоб молитись у храмі. Було б дивно коли б Владика Нафанаїл у таке свято сидів у кабінеті.
Коментар
Код блоку:
28/09/2022 Середа
28.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром