Митрополит Луцький і Волинський Михаїл святкує 60-річний ювілей

У кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку відбулося урочисте богослужіння з нагоди 60-річчя митрополита Луцького і Волинського Михаїла.
Про це, 9 травня, повідомили уВолинській єпархія Православній Церкві України.
З нагоди ювілею владики у соборі звершили Божественну літургію та подячний молебень. До спільної молитви долучилися архієреї Православної Церкви України, духовенство з усіх деканатів Волинської єпархії, чернецтво, представники влади, викладачі та студенти Волинської православної богословської академії, а також парафіяни.
Серед учасників богослужіння були секретар Священного Синоду ПЦУ митрополит Хмельницький і Шепетівський Симеон, екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр та митрополит Дніпровський і Січеславський Симеон.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (у миру Тимофій Зінкевич) народився 9 травня 1966 року у селі Лосятин Тернопільської області. Духовну освіту здобував у Санкт-Петербурзькій духовній семінарії та Київській духовній академії.
У 2000 році у Володимирському соборі Києва був висвячений на єпископа з титулом Сумський і Охтирський. Із 2004 року очолює Волинську кафедру. У 2012 році був піднесений до сану митрополита.
Митрополит Михаїл є кандидатом історичних наук, почесним доктором Луцького національного технічного університету та нагороджений низкою церковних і державних відзнак: орденами Князя Володимира Великого ІІІ ступеня, Юрія Переможця, «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом Святого Архістратига Михаїла I ступеня
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл напередодні 60-річчя дав ексклюзивне інтерв’ю «Вечірньому району», у якому розповів про становлення української церкви, створення ПЦУ, власний духовний шлях та роль віри під час війни.
У розмові владика поділився спогадами про перші роки служіння, події 1992 року, ставлення до УПЦ (МП), підтримку України та виклики, які сьогодні стоять перед державою і церквою.
Читайте також:
- Хуст
Греко-католицький храм у Дубрівці відзначив 200-річний ювілей
- Баштанка
У Новобузькій громаді привітали 100-річну ювілярку Ганну Валкову
- Маневичі
У Маневичах відзначили 125-річчя селища
- Стара Вижівка
180 років на двох: у Старовижівській громаді привітали довгожительок
- Острог
Нагородами, подарунками і святковим концертом Острозька школа мистецтв відзначила 70-річний ювілей

































