Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Розповіли, як у Луцьку жилося курцям 100 років тому

11:45 11.11.2018
945

За часів Першої світової війни, коли в Луцьк прийшли австрійські війська, то вони встановлювали в місті свої закони, а також випускали власну пресу, в якій інформували місцеве населення про нововведення.

Про це пише Тетяна Яцечко-Блаженко для Інформаційного агенства ВолиньPost.

В газеті «Луцькі новини», за 26 жовтня 1915 року є цікаве оголошення. В ньому йдеться про те, що із 25 жовтня в Луцьку відкриваються спеціальні магазини, в яких будуть продавати австро-угорські цигарки, сигари та тютюн.

В переліку закладів були магазин таких власників, як: Берко Гітліса (вул. Вокзальна), Самуіла Іссерсона (вул. Дубенська), Самуіла Варковецького (вул. Шосейна), Шуліма Бюргера (вул. Головна), Сімона Кацинеленбойгена (вул. Головна), Менделя Зугера (за Базиліанським (малим) мостом), Г.Гільмана (вул. Торчинська), Ліби Зісброть (вул. за великим мостом).

Окрім того, в Луцьку заборонялось продавати інші тютюнові вироби, окрім австро-угорських, вводилась жорстка монополія. Якщо хтось би надумав продавати заборонене, його чекав великий по тих мірках штраф розміром 200 рублів, або навіть двомісячний арешт.

В обох варіантах була конфіскація товару. Отож тютюнозалежним 100 років тому жилось не просто, бо напевно не всі могли собі дозволити австро-угорські сигари…
Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv

Загрузка...
Коментарі
23 липня
Сьогодні
Вчора
21.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин