Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На «Луцькводоканалі» обіцяють «революцію» в системі управління мережами

14:15 10.11.2018
246

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» впроваджує глобальну геоінформаційну систему управління мережами.

На підприємстві реалізується масштабний проект, що дозволить здійснити ревізію усіх існуючих мереж водопостачання та водовідведення у Луцьку, управляти діяльністю мереж із допомогою точної електронної карти, виявляти достовірне розташування усіх проблемних зон та поступово усувати їх, забезпечити економне використання і достатнє постачання питної води, регулювати точний контроль тиску в трубопроводах, а також впроваджувати ряд ефективних енергозберігаючих заходів, — кажуть у водоканалі.

У повідомленні КП йдеться про те, що на «Луцькводоканалі» запровадили ряд сучасних заходів, покликаних поліпшити якість надання послуг споживачам, серед яких – запровадження кол-центру, електронного кабінету, що дозволяє подавати показники і здійснювати оплату послуг, не виходячи з дому. На черзі – відкриття інноваційного сервісного центру обслуговування споживачів.

«Наступним грандіозним проектом, потреба в якому назріла вже давно, є створення сучасної геоінформаційної системи. Впровадження такого розрахунково-інформаційного комплексу вже стартувало і триватиме до завершення 2019 року. Даний проект необхідний для налагодження якісної роботи та подальшого розвитку підприємства».

Геоінформаційна система забезпечить ряд ефективних можливостей:

дозволить здійснити повну інвентаризацію усіх мереж водопостачання і водовідведення, отримати достовірну і повну інформацію про всі елементи, їх розташування, технічний стан, виконати більш точну прив'язку об'єктів мережі до місцевості;

візуально відтворити схеми усіх колодязів/камер;

виявити недостатні та надлишкові тиски в системі;

знайти перевантажені ділянки мереж, що обмежують пропускну здатність трубопроводів;

здійснювати щорічний аналіз, оцінку та поліпшення роботи мереж та об’єктів;

спрогнозувати подальший розвиток та обслуговування мереж, їх модернізацію та оновлення;

геоінформаційна система дозволить зібрати всі дані в єдиному електронному комплексі, щоденно оновлювати інформацію про елементи мережі, грамотно та ефективно налагодити взаємодію всіх підрозділів підприємства.

Проект реалізується за кошти міського бюджету і є прямою високотехнологічною інвестицією в розвиток КП «Луцькводоканал». Це вагомий вклад у майбутнє і можливість використання сучасних технологій, які дозволять вивести підприємство на абсолютно новий прогресивний рівень.

«Очікуваний економічний ефект від впровадження геоінформаційної системи дозволить підприємству вивільнити мільйони гривень, значно знизити відсоток витрат води в системі та раціонально використовувати енергетичні ресурси, оптимізувати технологічні процеси, що також суттєво знизить витрати підприємства«, – зазначає перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

«Реалізація проекту необхідна для того, щоб спрямувати підприємство в напрямок розвитку, адже геоінформаційна система виведе назовні всі приховані недоліки й проблемні ділянки мереж, дозволить локально усувати їх, впроваджувати енергоефективні заходи, контролювати та управляти якістю питної води, мати зручний онлайн-доступ до усіх даних про мережі, КНС, колодязі, водозабори та очисні споруди в місті. Отримавши усі ці вкрай необхідні і точні дані, зможемо налагодити ефективну роботу підприємства, здійснювати точні розрахунки і планувати подальший розвиток», — додав він.

З-поміж інших численних переваг нової геоінформаційної системи – можливість економії енергетичних ресурсів із допомогою зменшення надлишкової води, що подається споживачам, визначивши точний розподіл тиску, місць надмірного або недостатнього водопостачання, супутніх втрат тощо. Оперативна обробка аварій водоводів і колекторів дозволить швидко усувати наслідки та відновлювати оптимальну структуру мережі. Система забезпечить можливість контролювати потоки і напрямки питної води, визначати проблемні зони, ввести чіткі розрахунки та планувати подальші кроки, спрямовані на поліпшення послуг. Допоможе нова система і в процесі підвищення енергоефективності підприємства.

Комп’ютерний програмний комплекс геоінформаційної системи КП «Луцькводоканал» працюватиме в режимі реального часу і складатиметься із взаємодіючих підсистем: телекомунікаційної системи SCADA, приладів автоматичного контролю витрат та тиску; геоінформаційного та математичного моделювання гідравлічного стану мережі водопостачання; бази даних абонентів (споживачів) та системи обліку платежів.

Зараз на мережах підприємства здійснюються перші етапи впровадження геоінформаційної системи, проводиться інвентаризація усіх існуючих мереж.Загрузка...
Коментарі
12 листопада
Сьогодні
Вчора
10.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин