Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Луцьку відкрили виставку про волинянку, яка стала принцесою

20:44 09.11.2018
489

У Волинському краєзнавчому музеї сьогодні, 9 листопада, відкрили виставку «Катерина Таїландська».

Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міськради.

Захід розпочався перформансом — читанням листів Катерини і принца та плавно перейшов у знайомство з історією життя нашої відомої землячки Катерини Десницької.

Світлини, представлені на виставці, розкривають середовище і побут, які оточували Катерину Десницьку, її місцеву та південно-східну родину, сучасників та нащадків, а також розповідають про Луцьк, Київ, Бангкок, Париж початку 20-го століття, оскільки саме ці міста пов'язані з долею цієї непересічної особистості.

Також у рамках заходу було презентовано переклад на українську мову бестселеру «Катя і принц Сіаму». Автором книги є внучка Катерини Десницької Наріса Чакрабонґсе.

Довідково.

Народилась Катерина Десницька 26 квітня (9 травня) 1886 року в родині голови Луцького окружного суду Івана Степановича Десницького. Згодом родина переїхала до Києва, де Катерина шість років навчалася у найкращій в місті Фундуклеївській жіночій гімназії (серед її випускниць — поетеса Анна Ахматова (Горенко), співачка і дружина відомого художника – Надія Забіла-Врубель, одна із засновниць жіночого руху в Україні – Софія Русова) та інші відомі жінки.

На балу синьоока золотоволоса дівчина познайомилась із гвардійським гусаром. Красивий юнак виявився сином Сіамського короля Рами П’ятого – принцом Чакрабонґсе. Він нещодавно блискуче закінчив імператорський Пажеський корпус і вступив до Академії Генштабу.

У Катрусю заморський принц закохався з першого погляду. Вона відповіла йому взаємністю. Це кохання було щирим і відчайдушним. Проте, Схід і Захід в долі закоханих не поспішали зійтися разом.

Король Сіаму Рама V, керуючись традиціями і законами Королівства, викреслив сина із переліку спадкоємців і невістку-європейку не визнав. По смерті Рами V (Чулалонґкорна), Королівський престол посів його старший син Вачпровуд. Він офіційно визнав шлюб свого брата, а дружина принца одержала титул принцеси Сіаму вищого рангу На Пхітсанулок. Принц Чакрабонґсе став Начальником Генерального штабу сіамської армії. Новий правитель був бездітним, тож Чакрабон став спадкоємцем престолу. 1911-го року подружжя відвідало Київ.
Загрузка...
Коментарі
12 листопада
Сьогодні
Вчора
10.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин