У Луцьку кличуть на І Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера»

26 Жовтня 2018, 13:13
3709

У Луцьку відбудеться І Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера», який поєднає 4 країни та розповідатиме про літературу цілого століття.

Дійство діятиме 17 та 18 листопада, — повідомили організатори.

«Фронтера» виникла як проект міжнародної культурної взаємодії. В історії країн-учасниць цьогорічного фесту – Польщі, Білорусі, Латвії, України - є багато спільних сторінок. Вже у листопаді ми дізнаємося і про спільні літературні тенденції.

Фестиваль унікальний для Луцька, та й для України загалом, адже окрім традиційних книжкових презентацій і розмов буде представлено оригінальні мистецькі проекти, заходи для дітей та молоді, а також поряд із відомими авторами виступатимуть автори-початківці, які роблять перші кроки на літературній ниві.

Передфестивальні заходи стартують у п'ятницю, 16 листопада. Основні заходи фестивалю зосереджені в Палаці культури та Театрі ляльок та відбуватимуться протягом двох днів - 17 та 18 листопада.

 

ПРО ФЕСТИВАЛЬ

«Одним із значень слова «фронтера» є «прикордоння». У нашому розумінні фронтера – це територія, яка перебуває під впливом кількох країн, культур, ментальностей. Це розмиття меж, взаємопроникнення народів, літератур, жанрів, бачень, тенденцій. Одним із завдань фестивалю є прагнення показати, як розвивались країни-учасниці протягом крайніх ста років, як співіснували нації, як це відобразилося на їх літературі сьогодні. Ми думаємо також про такі поняття як «межа» і «кордон», про те, хто їх створює і як їх подолати», - розповідає про дійство директорка Елла Яцута.

Цього року прикордонна Волинь прийматиме авторів із сусідніх Польщі та Білорусі, і також із Латвії. Літератури цих країн розглядатимуть в історичному розрізі останнього століття: від 1918 - до 2018 року.

Фокус-тема фестивалю буде розкрита під час лекції Юрка Садловського про розвиток латвійської літератури, виступу Ігоря Логвинова, видавця та культурного менеджера з Білорусі, дискусії Олександра Бойченка та Кшиштофа Чижевського.

На гостей фестивалю чекають презентації новинок літератури, зокрема збірки есеїв Олександра Бойченка «Країна за Збручем», повісті «Чормет» Маркіяна Камиша, роману «Де немає Бога» Макса Кідрука, роману «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан» Андрія Любки.

Також під час фесту можна буде почути дуже різну поезію. Тут і поетичний слем-батл Павла Коробчука та Артема Полежаки, і читання за участі Кшиштофа Чижевського та Віолетти Ґжеґожевської (Польща), Маріса Салейса (Латвія). Ірина Загладько презентує виставку віршів-плакатів за мотивами творчості Вальжини Морт. Спробувати свої сили зможуть автори-початківці, переможці всеукраїнського поетичного конкурсу «Ліхтар року».

Музичну частину фестивалю забезпечать Христина Халімонова, Мар’яна Савка із музично-поетичним перформансом «В саду зізнань» та поет з Білорусі Уладзь Лянкевич із поетично-акустичною програмою.

Окрім того, на відвідувачів фесту чекає чуттєва музична вистава «Емі Вайнхауз. Тіло та душа» за мотивами біографії британської співачки. У ній візьмуть участь гурт The Velvet Sun та поет Павло Коробчук.

Безкошовним буде вхід на дитячу сцени. Дітей під час фесту дивуватимуть новими історіями Ореста Осійчук та Сашко Дерманський. Окрім того, на них чекають різноманітні розваги та конкурси.

Протягом усього фестивалю триватиме книжковий ярмарок, де кожен охочий зможе придбати новинки українських видавництв.

КВИТКИ - https://goo.gl/PYd2GL та в книгарні «Волинської обласної друкарні» (просп. Волі, 27).

 


 

ОРГАНІЗАТОРИ

ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», Департамент культури Луцької міської ради та меценат Роман Бондарук.

ПАРТНЕРИ

Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку, Волинська обласна рада, Волинська обласна друкарня, Passage Interdit, Ideil.

Коментар
16/01/2022 Неділя
16.01.2022
15.01.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром